Україні залишається сподіватися на економічну кризу в Туреччині

В Болгарії схвалено будівництво газопроводу-відгалуження “Турецького потоку”, яким російський газ буде транспортуватися до Європи в обхід України; відповідний контракт на суму 1,1 млрд євро підписали між собою болгарський державний оператор “Булгартрансгаз” і консорціум Arkad з Саудівської Аравії, повідомляє AP.

Контракт передбачає прокладення трубопроводу довжиною у 474 км, який буде йти від південної межі Болгарії з Туреччиною до її західного кордону з Сербією. Як відгалуження від газопроводу “Турецький потік” новий газопровід буде постачати газ через Болгарію до Сербії, Австрії й Угорщини.

Газопровід “Турецький потік” проходить по дну Чорного моря з Краснодарського краю РФ в європейську частину Туреччини. Трубопровід протяжністю близько 1100 кілометрів (з них 937 кілометрів — морський трубопровід) буде складатися з двох ниток (перша нитка призначена для поставок газу турецьким споживачам, друга — для газопостачання країн Південної та Південно-Східної Європи) загальною потужністю 31,5 млрд кубічних метро газу в рік.

На думку експерта Ігора Маскалєвича, перешкодити реалізації планів “Газпрому” на півдні може хіба що економічна криза в Туреччині.

Нагадаємо, що 8 травня 2017 року в російському “Газпромі” повідомили про початок будівництва газопроводу “Турецький потік”.

Залишити відповідь

Увiйти через соцмережi:Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *