Посилення Оксаною Марченко команди ОПЗЖ: передісторія і ризики для Зеленського

В Україні більша частина населення – жінки, але більшу, якщо не всю частину політичної ліґи України, складають чоловіки. Причин може бути багато: децентралізація, недостатність ресурсів або дурний стереотип, що “місце жінки на кухні, а не в політиці”. Крім цього, в нашій країні немає такого поняття, як “сфери жіночої політики”, тут усе перемішано. Наприклад, в Америці впроваджені жіночі сфери політики: благоустрій, Охорона здоров’я, культура, медицина, освіта, тому там жінка-політик має більше шансів, розвиваючись у цих сферах, бути поміченою і відомою у вузьких колах, що дасть їй можливість зробити політичну кар’єру і досягти результату. Про це повідомляє Шарий.NET.

Репрезентативність жінок в українській політиці на державних і виборних посадах досить низька. Згідно з рейтингом The Global Gender gap Report-2020, Україна посідає 83 місце з 152 за рівнем політичного представництва жінок. Незважаючи на це, у Верховній Раді 9-го скликання жінки складають понад 20% складу парламенту (88 жінок представлені найбільше в таких партіях, як: “Голос” – 44,4%, “Європейська солідарність” — 40%, “Слуга народу” — 27%), тоді як у 8-му скликанні число жінок-депутатів доходило до 12%. Проґрес є, але він несуттєвий, хоча б тому, що введена гендерна квота наявна лише на папері: за новим Виборчим кодексом передбачається відкриття списків і обов’язкові гендерні квоти на рівні 40%, тобто тепер у кожній п’ятірці кандидатів у депутати партії повинні дотримуватися правила “два до трьох”. Втім, і инші аспекти рівноправности жінок залишаються лише на сторінках законів, а на практиці багатьох жінок використовують лише як технічних кандидатів, якщо бути точніше, то потім їх прибирають зі списку і не допускають до влади. Квоти тільки посилили і так малий відсоток репрезентативности жінок у політиці, нічого не змінилося. Так чи инак, все це бутафорія: жінок у політиці мало, і якість від цього не поліпшується.

Найвідомішою жінкою-політиком усе ще залишається Юлія Тимошенко, згідно з опитуванням Соціологічної групи “Рейтинґ” лідера партії Батьківщини знають 97% опитаних. Як наслідок, виникає питання, що є першорядним: якість роботи або ж просто впізнаваність по країні?

Ймовірно, в українській жіночій політичній лізі гряде поповнення в особі Оксани Марченко, дружини Віктора Медведчука. Після введення владою санкцій проти Віктора Медведчука, Оксана заявила, що йде в політику. У відео на своєму Youtube каналі вона заявила: “Тепер замість одного Медведчука ви отримали ще й Марченко, яка ніколи не прагнула йти в політику, але ви не залишили мені вибору”. Також Оксана сказала, що вступає в партію “Опозиційна платформа – за життя”, де своїм головним завданням бачить захист українського народу від ЗЕленого свавілля та беззаконня.

Отже, квоти не помінялися, реалії української політики ті ж, але Оксана, будучи дружиною впливової людини, а також будучи шоу-вумен з особистим рейтинґом, має всі шанси досягти багато в політиці. До речі, так само як і Володимир Олександрович, Оксана представник шоу-індустрії. Український народ підтримує людей, що йдуть у політику, які раніше не були в неї залучені, думка про їх “чисту совість і щирі наміри” залишає в серцях українців віру і надію на краще майбутнє. Плюс до цього у Оксани кришталево чиста соціальна репутація, згадати принаймні її проєкт “Час будувати”, який показав багатьом жителям нашої країни, як змінилося на краще життя у героїв даного шоу, в їх містах і селах завдяки побудові нових будинків. Цей телевізійний соціальний проєкт із побудови будинків лише приклад того, що Оксана – людина з високими моральними засадами, і ніщо людське їй не чуже, тому у неї є всі шанси потрапити в український політикум. І така перспектива викликана тим, що все пізнається в порівнянні, адже зараз українська жіноча ніша в політиці пустує, і це дає Оксані Марченко фору стати успішною жінкою-політиком.

Отже, влада забуває про головний принцип: виграна битва не є виграною війною. І у війні з альтернативними, опозиційними політичними таборами ЗЕкоманда забуває про те, що є закон бумеранґа: локальні постріли повертаються болючіше в триразовому розмірі.

Залишити відповідь

Увiйти через соцмережi:Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *