Запам’ятайте ці прізвища: їм сидіти в тюрмі за незаконні рішення РНБО – блоґер

Останні рішення Ради нацбезпеки і оборони – це яскравий приклад беззаконня, яке творять при політично і юридично безграмотному президенті.

Про це пише в своєму блозі політолог-міжнародник Микита Варламов.

“Отож, головна балакуча голова останніх днів, секретар РНБО Олексій Данілов сам би не придумав всього того, що він уже наробив, ні санкцій для закриття каналів, ні розслідувань голосування за Харківські угоди, – вважає Микита Варламов. –

Нагадаю тільки, що Данілов був резервним варіантом після звільнення з посади секретаря РНБО Олександра Данилюка.

Своє слово у формуванні команди Данілова зіграв і український олігарх, протеже Сороса – Віктор Пінчук, за рекомендацією якого було ухвалено рішення підтягти групу Віталія Гайдука для вирішення питань стратегій і вибудовування зовнішньополітичних комбінацій.

І то, разом вони придумали тільки наїзд на експрем’єра на самокаті Олексія Гончарука за вивезення за кордон медичних масок, на початку епідемії коронавірусу. Цю тему йому надиктував заступник Олексій Соловйов, який багато років обіймав посаду голови Держслужби лікарських засобів.

Потім Данілов підтягнув у заступники колишнього начальника кіберполіції Сергія Демедюка. Дуже амбітну людину, незадоволену своїм кар’єрним зростанням. Яка завжди хотіла більшого. Мисливця за російськими хакерами. Той, який проводив зв’язок між підривом військового розвідника Хараберюша і хакерською атакою Petya.

Данілов в останні роки займався цифровими грантовими проєктами, зокрема створенням відкритої бази даних Opendata.ua і проєктом suspilneoko.org.ua. Таким чином він познайомився з Валентином Петровим, який працював в РНБО, а потім очолював Державний комітет спецзв’язку і захисту інформації.

Він привів із собою Наталю Ткачук із Черкаської кіберполіції. До них Данілов підключив свого радника Станіслава Лур’є, який працював у Михайла Бродського в Держкомітеті по підприємцях, а за Павла Петренка очолював реєстр Мін’юсту. Його дружина – Ольга Чумаченко-Лур’є з Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення.

Це той кістяк, який придумав як закрити телеканали Медведчука і на основі інформації СБУ і своєї власної визначив комерційні структури і персоналії під санкції.

Харківські угоди – креатив Руслана Німчука. Це керівник юридичної служби РНБО. Працює давно. Пов’язаний із ближнім колом Ігоря Смешка. Раніше ніяк яскраво себе не виявляв. Боявся рамок. Але останнім часом його понесло. Міністр юстиції Денис Малюська в паніці не знає, що робити з ідеями Німчука. Зате президенту подобається. Сприймає це як тролінг усіх, хто його діставав.

Не забудемо і про заступника Данілова – безпринципного Руслана Демченка, який при Януковичі розробляв «Харківські угоди», при Порошенку – просував «Мінські угоди», а при Зеленському – має намір садити тих, хто за ці ж «Харківські угоди» голосував. Тільки загрався Руслан – йому самому світить держзрада такими темпами.

Втім, не тільки Демченко, а весь нинішній апарат РНБО – сидітиме у в’язниці за бездумні, юридично безграмотні рішення, які будь-який нормальний суд скасує на раз-два. Про це свідчить і те, що найбільш грамотний з усього РНБО – спікер Дмитро Разумков, акуратно відхрещується від рішень РНБО – скажімо, він не був навіть на засіданні по Харківських угодах, тому що йому раптово треба було поспілкуватися зі студентами в Хмельницькому.

А по засіданню, де незаконно закривали телеканали з пулу Медведчука, Разумков не проголосував “за” і пояснив чому: не було надано жодних документів, які б підтверджували фінансування тероризму.

І молодець. Він не сяде. А Данілов і його пінчуківська команда – так. Незабаром”.

Залишити відповідь

Увiйти через соцмережi:Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.