Справа Медведчука: Зеленський нагородив експертів СБУ за складання і видачу неправдивих експертних висновків, – Кузьмін

Президент України Володимир Зеленський нагородив державними нагородами експертів СБУ за незаконне складання та видачу завідомо неправдивих експертних висновків.

Про це повідомив у своєму Telegram-каналі народний депутат від “Опозиційної платформи – За життя” Ренат Кузьмін.

“Для тих, хто ще сумнівається в тому, що справа проти Медведчука сфабрикована за наказом влади, публікую Указ Президента Зеленського від 25.03.2021 про нагородження державними нагородами співробітників СБУ. Як бачите, в числі обласканих виявилися два преінтереснейших персонажа: Будко Тетяна Володимирівна, експерт НДІ спеціальної техніки і судових експертиз СБУ і Свінціцький Андрій Вікторович, директор цього самого інституту. Як думаєте, за які такі заслуги Зеленський нагородив цих Сбушних експертів? Правильно, за незаконне складання і видачу завідомо неправдивих експертних висновків у справі Медведчука”, – вказав Кузьмін.

За його словами, саме експертні висновки Будко і Свінціцького дозволили владі звинуватити голову політради партії “Опозиційна платформа – За життя”, народного депутата Віктора Медведчука в держзраді: “саме ці, так би мовити “науковці” в погонах своїми псевдо – експертними висновками від 12.04.21 і 13.04.21 у справі, незаконно зареєстрованій співробітниками СБУ 22.03.21, “перетворили” народного депутата Медведчука в “державного зрадника”, який щось там “порушивши” і щось там “підірвав”.

“І справа навіть не в тому, що Верховний суд визнав незаконним проведення судових експертиз експертами, які перебувають у підпорядкуванні органів, які призначили ці самі експертизи. І навіть не в тому, що справа проти нардепа Медведчука була незаконно зареєстрована слідчим СБУ, а не генпрокурором. І навіть не в тому, що висновок “експертів” за змістом схоже на маячню божевільного. Справа в тому, що державні нагороди були вручені президентом Зеленським Сбушним експертами в якості хабара за складання і видачу незаконних завідомо неправдивих експертних висновків у справі Медведчука”, – звернув увагу Ренат Кузьмін.

Нардеп переконаний – Європейський суд з прав людини в цьому питанні однозначно встане на бік Медведчука і констатує грубе порушення його прав і політичну мотивацію його кримінального переслідування.

“У нормальній цивілізованій державі оприлюднення такої інформації викликало б справжній скандал з подальшими відставками та імпічментом. Але тільки не у нас. У нас і далі дядьки, викриті владними повноваженнями, будуть хмурити бровки і віщати нам з телеекранів про “боротьбу з олігархами, “орендаторами державних дач” і “п’ятою колоною Кремля”, – додав він.

Кузьмін нагадав, що кримінальну відповідальність за узурпацію влади і фабрикацію кримінальних справ проти політичних опонентів ще не скасували: “а так само про те, що після неминучої зміни влади всі причетні до цієї політичної афери опиняться на лаві підсудних”.

“І ще. Депутатами ОПЗЖ готуються заяви про притягнення до кримінальної відповідальності і експертів СБУ, і їх високих покровителів. Схоже, справа Медведчука скоро заграє новими фарбами”, – підсумував Ренат Кузьмін.

 

  
Раніше голова політради партії “Опозиційна платформа – За життя”, народний депутат Віктор Медведчук заявив, що звинувачення проти нього за низкою статей, у тому числі тяжких, Кримінального кодексу України, є необґрунтованими та бездоказовими.

“Я коментую як людина, яка, природно, має юридичну освіту. Можу сказати, що звинувачення, викладені та інкриміновані, ряду статей, в тому числі і тяжких, Кримінального кодексу України, є необґрунтованими, бездоказовими”, – заявив Віктор Медведчук.

Він зазначив, що дії прокуратури по відношенню до нього є політично мотивованими.

“Це кримінальне переслідування, яке є незаконним, кримінальне переслідування, яке викликане політичними мотивами, мотивами моєї діяльності як політика-опозиціонера, як одного з лідерів “Опозиційної платформи – За життя”. Нагадую, другої партії в країні і другої партії в парламенті. Боротьба влади з нашою партією якраз і зумовила подібне творіння, яке тільки що я прочитав”, – підкреслив він.

Джерело

Залишити відповідь

Увiйти через соцмережi:Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *