Візії

Учасник АТО заявив про “подвійні стандарти” Європейського суду з прав людини

Європейський суд з прав людини зобов’язав Україну виплатити колишній міській голові Слов’янська Нелі Штепі 3600 євро. Таке рішення ЄСПЛ ухвалив у четвер, 24 жовтня. «Суд постановив, що відповідальна держава (Україна – ред.) повинна заплатити заявнику упродовж трьох місяців наступну суму», – заявили у ЄСПЛ. Зокрема, Штепі мають виплатити 2600 євро за нематеріальні збитки та 1000 євро за судові витрати і збори.

Ігор Мазур (Тополя), заступник голови УНА-УНСО, голова Київської організації партії з 1997 року, голова політради УНА-УНСО з листопада 2011 року відреагував на цю інформацію таким чином: «Мені за три роки за гратами і туберкульоз, на який там захворів, Європейський суд присудив 4 тисячі євро, а Штепі, яка сприяла війні на Донбасі, 3600. Я ж і ще 17 унсовців сиділи за «Україну без Кучми» і бійку з «Беркутом», який захищав злочинну владу. А вона??? І ще – нашу справу ЄСПЛ розглядав 13 років, а Штепі за 3 роки все вирішили. І там «подвійні стандарти»!

Цікаво, що Європейський суд визначив, що відносно Штепи були порушені дві статті Європейської конвенції з прав людини. Це рішення ще може бути оскаржене Українською державою.

Як відомо, Штепа, посилаючись на ст. 3 Європейської конвенції з прав людини, скаржилася на неналежне фізичне і психологічне поводження з нею під час тримання під вартою; на погані умови утримання; відсутність доступу до необхідного медичного обслуговування під час утримання.

У контексті ст. 5 Конвенції заявниця скаржилася, що українські суди упереджено та безпідставно ухвалили рішення про її взяття під варту та про продовження утримання, а тримання під вартою до початку судового розгляду було безпідставно тривалим.

Посилаючись на ст. 6 Конвенції, заявниця вважає, що кримінальне слідство щодо нею триває безпідставно довго.
Окрім цього, посилаючись на ст. 15, 18, а також ст. 5 Конвенції, заявниця скаржилася на дискримінаційне ставлення з метою її ізоляції від політичної діяльності упродовж тримання під вартою.

Колишній мер Слов’янська Неля Штепа була затримана 11 липня 2014 року, в СІЗО її утримували до 20 вересня 2017 року, після чого суд відправив її під домашній арешт.

Її звинувачують у створенні терористичних організацій і замах на територіальну цілісність України. На суді Штепа пояснювала, що закликала Путіна ввійти до Слов’янська під загрозою терористів, що в полоні у терористів її били, а інтерв’ю для російських видань зроблені «під дулом автомата». Їй загрожує довічне ув’язнення.

Politarena.org — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка. Про готовість підтримати видання зголошуйтеся на пошту politarena()ukr.net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *