Арена

Перепис населення українців на окупованих територіях робитимуть з космосу

У Кабміні вивчають можливість використовувати дані супутника, щоб здійснити перепис населення на тимчасово окупованих територіях Донбасу і в анексованому Криму.

Про це розповів міністр Кабміну Дмитро Дубілет Українському радіо.

Він зазначив, що вже зустрічався з представниками ООН, які допомагатимуть втілити цей проєкт. Однак він складний і міністр поки що не знає, наскільки точно можна оцінити через супутники кількість населення.

Дубілет також додав, що схожий проєкт проводили в Афганістані, де значна частина території теж не контролюється владою.

Нагадаємо, Кабмін збирається відмовитися від традиційного перепису населення. Дубілет вважає, що за допомогою даних мобільних операторів і електронних реєстрів була отримана “досить точна модель” для підрахунку чисельності населення України. Вона показала, що в країні залишилося лише 37,289 млн осіб.

Громадська організація “Український центр громадських даних” припускає, що електронний перепис, проведений Дубілетом, виконано простим множенням на 0,888 цифр Держслужби статистики. Дубілет фальсифікацію перепису заперечує.

Перший і наразі останній перепис у незалежній Україні провели 2001 року. Тоді чисельність населення країни становила 48,457 млн осіб. До цього українців “переписували” ще в складі СРСР 1989 року. Тоді в Українській РСР проживало 51,7 млн. осіб.

Уряд планував Всеукраїнський перепис населення на 2011 рік. Згодом переніс спершу на 2012, потім на 2013, потім на 2014, після чого на 2016 рік. У грудні 2015 року уряд уп’яте переніс перепис населення – на 2020 рік.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *