Раптовий спалах COVID-19 зафіксовано серед лікарів у Херсоні

Спалах коронавірусної хвороби COVID-19 зафіксовано у Херсонській обласній лікарні. Серед хворих половина лікарів.

Як передає Укрінформ, про це повідомив директор Департаменту здоров’я Херсонської облдержадміністрації Віктор Короленко.

“Так, це правда, 53 особи половина з них лікарі. Ми вивезли хворих з кількох відділень”, – сказав чиновник.

Повністю закрити лікарню не можуть, адже вона вузькопрофільна, і є відділення, яких немає в області більше ніде – наприклад, нейрохірургія, кардіохірургія, опікове. Проте є намір провести службове розслідування щодо спалаху коронавірусу.

Заступник голови ОДА Вадим Чабан розповів, що керівництво лікарні досі не надало екстреного повідомлення про нещасні випадки у Держпрацю, головному державному санітарному лікарю Херсонщини – “наче це не у них”. Як він пояснив, є відповідна урядова постанова, яка роз’яснює, як керівництво лікарні повинно реагувати у випадку виробничого травматизму (зокрема, це й захворювання працівників на COVID-19).

“У взаємодію з іншими органами вони (керівництво обласної клінічної лікарні. – Ред.) не вступили, це викликає велике запитання. Тому на сьогоднішньому засіданні робочої групи медичного штабу по COVID-19 прийнято рішення, що головний державний санітарний лікар Херсонщини офіційно надасть інформацію власнику лікарні – обласній раді, керівництву ОДА та у головне управління Держпраці в області для того, щоб це управління включилося у процес розслідування”, – зазначив Чабан.

Станом на 29 березня в Україні зафіксували 8346 нових випадків COVID-19. В той же час МОЗ збільшило інтервал між щепленнями препаратом CoviShield з 28 днів до 90 днів.

Залишити відповідь

Увiйти через соцмережi:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *