Арена

Країни Балтії вперше в історії повністю відмовилися від електроенергії з Росії

Це рішення країни прийняли на час випробувань щодо виходу з енергокільця БРЕЛЛ (Білорусь, Росія, Естонія, Латвія та Литва). Про це повідомляє видання “Коммерсантъ”.

Латвія без пояснення причин припинила комерційний імпорт з Росії на два дні (8 та 11 квітня). В цей же час Білорусь відключила лінії електропередачі з Литвою.

В Міненерго Росії повідомили, що відключення ЛЕП між Білоруссю та Литвою не має впливу на роботу російської енергосистеми.

Російське видання відзначає, що у ці дні в Росії через припинення експортних поставок впали попит та ціни на електроенергію, а в Прибалтиці ціни, навпаки, зросли.

Влада країн Балтії в 2019 році прийняла рішення відмовитися від поставок електрики з Росії й Білорусі та підключитися до мереж Євросоюзу до 2025 року.

Politarena.org — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі в умовинах пандемії та економічної кризи, нам потрібна ваша підтримка. Про готовість підтримати видання зголошуйтеся на пошту politarena()ukr.net

Підписуйтеся на наш Телеграм

Фото: з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *