Арена

МЗС тимчасово призупинило всі консульські дії щодо українців призовного віку за кордоном

Міністерство закордонних справ наказало керівникам усіх дипломатичних установ України тимчасово призупинити усі консульські дії щодо українців призовного віку.

Про це повідомляє видання ZN.UA.

Згідно з листом за підписом першого заступника міністра закордонних справ Андрія Сибіги, заборона діятиме до отримання роз’яснень положень закону щодо посилення мобілізації.

“З урахуванням пунктів 6 та 16 частини першої статті 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», у зв’язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією РФ проти України, з метою недопущення уникнення громадянами України обов’язку з врегулювання питання військового обліку територіальними центрами комплектування й соціальної підтримки та наявності військово-облікових документів доручаю з 23.04.2024 тимчасово призупинити вчинення консульських дій за заявами громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років”, – сказано у листі.

Повідомляється, що можливі лише консульські дії, пов’язані з оформленням посвідчень особи на повернення в Україну.

“Розпорядження МЗС діє “до отримання додаткових роз’яснень щодо порядку застосування положень» закону щодо посилення мобілізації, який був оприлюднений 17 квітня й набуде чинності у травні”, – додали у виданні.

Варто додати, що пункти 6 та 16 статті 8 Закону України “Про правовий режим воєнного стану”, на які посилається МЗС, передбачають:

  • встановлювати у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, особливий режим в’їзду і виїзду, обмежувати свободу пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також рух транспортних засобів;
  • забороняти громадянам, які перебувають на військовому або спеціальному обліку у Міністерстві оборони України, Службі безпеки України чи Службі зовнішньої розвідки України, змінювати місце проживання (місце перебування) без дозволу військового комісара або керівника відповідного органу Служби безпеки України чи Служби зовнішньої розвідки України; обмежувати проходження альтернативної (невійськової) служби;

Раніше спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук підписав проєкт закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку.

Як повідомлялося, 11 квітня Верховна Рада схвалила в другому читанні законопроєкт про мобілізацію №10449. Рішення підтримали 283 нардепів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *