Арена

“Слуга народу” не проти присутності бойовиків на Донбасі під час виборів

Голова комітету Верховної Ради з міжнародних відносин і народний депутат від “Слуги народу” Богдан Яременко заявив, що бойовики зможуть залишитися в ОРДЛО на час виборів, але є умова. Про це він сказав в інтерв’ю виданню “РБК-Україна”.

Скажімо, відповідаючи на питання, що робити в період “виведення іноземних військ з території Донбасу” з місцевими колабораціоністами РФ, які воювали проти України, Яременко заявив:

“Це проблема РФ і цих людей. Якщо захочуть вийти разом з виводом російського озброєння, командних структур і т. д. – нехай виходять. Якщо вирішать залишитися в ОРДЛО без зброї – нехай залишаються”.

У той же час, нардеп зазначив, що “місцеве населення, громадяни України зможуть мати право участі в роботі правоохоронних структур”.

“І логічно, що у них буде передбачена для цього зброя. Але там не повинно бути ніяких формувань, які непідконтрольні, не підзвітні і не під командуванням української влади”, – пояснив він.

Крім того, на питання, хто ж реально буде контролювати ОРДЛО у виборчий період, Яременко відповів:

“Український парламент, приймаючи закони, ніколи не піде на те, щоб всі ці правила демократичних виборів були порушені. Їх виконання абсолютно обов’язково. Правила і умови виборів у ОРДЛО повинні бути такими ж, як і на всій території України. […] Ми з вами зараз говоримо суто теоретично. і мені здається, шкідливим зараз обговорювати публічно формат закону про особливий статус, і закону про вибори, тому що тим самим ми розкриваємо нашу позицію для нашого ворога”.

Раніше представники так званих “Донецької Народної Республіки” (ДНР) і “Луганської Народної Республіки” (ЛНР) висунули Президенту України Володимиру Зеленському свої вимоги щодо затвердженої “формули Штайнмаєра”.
1 жовтня Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна затвердила текст “формули Штайнмаєра” про проведення місцевих виборів на окупованих територіях Донецької та Луганської області та отриманні регіоном особливого статусу. #Букви розповіли, що таке “формула Штайнмаєра”.

Політичний експерт Євген Магда заявив, що проведення місцевих виборів на окупованих територіях Донецької та Луганської областей(ОРДЛО) і отримання регіоном особливого статусу, що виписано у “формулі Штайнмаєра”, легалізує бойовиків, а Росія перетворитися в “чесного брокера”, який буде намагатися врегулювати конфлікт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *