Арена

Експерт пояснив, як Коломойський може повернути собі ПриватБанк

Платники податків витратили 5,5 мільярдів доларів, щоб втримати Приватбанк від колапсу та врятувати усю фінансову систему держави. Тепер ці кошти треба якось компенсувати назад у бюджет. Рішення Апеляціного суду Лондона пришвидшить цей процес.

Про це в коментарі для Газети говорить інвестиційний банкір Сергій Фурса, 37 років.

“Сподіватись у цьому процесі на українські суди не варто. Вітчизняна феміда вже неодноразово доводила свою необ’єктивність. Тож єдиною альтернативою для Привату є рішення Лондонського суду – його просто неможливо не виконувати. Якщо Коломойський відмовиться компенсувати гроші, він буде замкнений на території України. Уся його бізнесова та фінансова діяльність за межами нашої держава буде паралізована. Заарештовані активи, що знаходяться закордоном, також після рішення суду перейдуть у власність України”, – вважає експерт.

Британські судді досить однозначно налаштовані, каже він.

“Вони чітко визнають, що був факт масштабного відмивання коштів через банк. Тож немає причин сумніватись, що вирок буде на користь України. Це – питання лише часу. У першій інстанції розгляд позову Приватбанку проти колишніх власників буде тривати від одного до двох років. Потім очевидно Коломойський подасть апеляцію і таким чином затягне процес ще десь на рік. Але хороша новина для українців тут полягає у тому, що кожен день його борг збільшується на 500 тисяч доларів. Тож ми готові почекати.

Ключовим ризиком зараз є діяльність колишніх власників саме в Україні. Якщо Коломойський зможе взяти під контроль Приватбанк зсередини, уся справа посиплеться. Умовно кажучи, може намагатися ввести в керівництво банку своїх людей, які просто скасують позов до Лондонського суду”, – додає банкір.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *