Арена

Шабунін і Дубінський звинуватили один одного в лобіюванні корупційних схем

Голова “Центру протидії корупції” заявив, що Дубінський блокував проект закону про скасування недоторканности через те, що “переживав за свої 19 квартир”.

Про це йшла мова в ток-шок “Право на владу” на телеканалі “1+1”.

Під час обговорення скандалу, пов’язаного з тим, що комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, заступником голови якого є нардеп від “Слуги народу” Олександр Дубінський, відмовився підтримати законопроект №2047-д, який стосується скасування корупційної схеми при оформленні договорів із нерухомістю, голова громадської організації “Центр протидії корупції” Віталій Шабунін заявив, що цей прецедент не єдиний і демонструє, що нардеп захищає свої інтереси.

Шабунін згадав ситуацію, пов’язану з ініційованим Президентом України Володимиром Зеленським законопроектом №1009, який повинен був дозволяти правоохоронцям проводити обшуки у народних депутатів без згоди парламенту, однак у фінальній версії якого, ухваленій ВРУ, немає таких норм. За словами глави ЦПК, Дубінський має до ситуації, що склалася, безпосереднє відношення.

“Проблема трохи ширша. Якби це був перший прецедент, коли умовна група Олександра [Дубінського] зробила проблему. Я нагадаю історію: президентський законопроекти №1009. Група Олександра… прибирає з цього законопроекту справжнє скасування депутатської недоторканности. Три тижні фракція “Слуги народу” не може проголосувати законопроект президента… тому що група Олександра… блокує його”, — сказав Шабунін.

За його словами, такі дії нардепа пов’язані з тим, що він “переживає за свої 19 квартир”.

“Я не міг розібратися: чому вони це роблять? Можливо, Олександр переживає через 19 об’єктів нерухомості його і його дружини в Києві, тому що їх конфіскують або заберуть. Олександр розумна людина, розуміє, що незаконне збагачення назад не діє і конфіскація йому не загрожує, тому що він не був держслужбовцем. Можливо, Олександр переживає, що у нього не буде можливости незаконно збагачуватися? Але теж немає. Він може пояснити будь-які статки доходами від оренди цих 19 об’єктів: квартири в Києві, будинок, земля”, — додав Шабунін.

У свою чергу Дубінський звинуватив голову “Центру протидії корупції” Віталія Шабуніна в лобіюванні інтересів оцінювачів.

“Він маніпулює питанням для створення оціночної мафії. Є рішення, яке дозволить скасувати і одну мафію (пов’язану з електронними майданчик, — ред.) і иншу, за яку Шабунін зараз виступає. …Шабунін лобіює схему оцінювачів. Це така ж мафія, як існує зараз”, — сказав Дубінський.

Варто відзначити, що ще в 2016 році ЗМІ писали про те, що за два останні роки сім’я журналіста Дубінського придбала нерухомість вартістю близько мільйона доларів. Якщо підсумувати відомості про нерухомість сім’ї Дубінського, то отримаємо, що в період з початку 2014 до початку 2016 року ними було придбано 16 об’єктів вартістю близько одного мільйона доларів.

Нагадаємо, 31 серпня Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект №1009, який дозволяє проводити обшуки у народних депутатів без згоди Парламенту. 10 вересня Верховна Рада України ухвалила проект закону в першому читанні. Проте 19 вересня законопроект не набрав необхідної кількости голосів. Спікер Ради Дмитро Разумков намагався зупинити процес волевиявлення нардепів на останніх секундах, коли зрозумів це. При цьому на табло все одно висвітилося число “196” (для ухвалення рішення потрібно мінімум 226 голосів). Як наслідок, було ухвалено рішення відправити законопроект на доопрацювання.

4 жовтня доопрацьований законопроект був ухвалений. У його фінальної версії немає норм, що дозволяють проводити обшуки або “прослушку” народних депутатів без згоди Верховної Ради. 15 жовтня Президент Володимир Зеленський підписав ухвалений ВРУ закон.

17 жовтня Національне антикорупційне бюро (НАБУ) і Державне бюро розслідувань (ДБР) все ж отримали право проводити прослушку незалежно від Служби безпеки України (СБУ).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *