Політвернісаж

Порошенко серйозно готується до атаки на нього

Державне бюро розслідувань уранці 7 листопада прийшло з обшуком до власника телеканалу “Прямий”, колишнього народного депутата й ексголови КМДА Володимира Макеєнка. Самого Макеєнка на місці не було.

Колишній депутат Володимир Макеєнко став власником телеканалу “Тоніс”, на базі якого потім створили “Прямий”, навесні 2017 року. До цього “Тоніс” пов’язували з сином колишнього президента Олександром Януковичем.

Під час передвиборної президентської кампанії канал “Прямий” відверто підтримував Петра Порошенка, якому також належить “5 канал”. Улітку 2019 року Макеєнко заявив, що в Порошенка буде опціон (першочергове право) на купівлю телеканалу.

Партія Порошенка “Європейська солідарність” заявила, що обшук у Макеєнка пов’язаний з колишнім першим заступником голови Адміністрації президента Андрієм Портновим.

“Прямий канал” залишається одним із небагатьох засобів масової інформації, що не співає осанну президентові Зеленському. Саме з цим ми пов’язуємо обшуки в офісі Володимира Макеєнка, який є власником “Прямого каналу” … Мотиви влади зрозумілі – побудова в Україні режиму путінського зразка, коли правляча монобільшість уже поставила під контроль президента Зеленського всі правоохоронні структури і суди”, – йдеться в заяві політсили.

Сьогодні ж стало відомо, що експрезидент і чинний нардеп Петро Порошенко почав переписувати кондитерський бізнес на старшого сина Олексія.

На сайті Центру протидії корупції також оприлюднили дані про те, що на 6 листопада бенефіціаром компанії ТОВ Центрально-Європейська кондитерська компанія (ЦЄКК) вказаний Олексій Порошенко – старший син експрезидента.

У Єдиному держреєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців і громадських формувань зазначено, що контроль над ЦЄКК перейшов до Порошенка-молодшого в результаті отримання корпоративних прав на нідерландську Roshen Europe B. V., яка володіє 85% ЦЄКК. Згідно з останньою декларацією експрезидента, Roshen Europe B. V. раніше належала саме йому.

Одночасно бенефіціарний власник почав змінюватися і в тих компаніях, де ТОВ ЦЄКК є засновником. Зокрема, ТОВ “Рошен де люкс”, ТОВ “КК Рошен”, ТОВ “Рошен-Волинь”, ТОВ “Рошен Світ” і інші, які донедавна декларував Порошенко-старший. У них колишнього президента також замінив його син.

Повідомляють, що Порошенко-старший залишається бенефіціарним власником у низці инших підконтрольних ЦЄКК підприємств: ТОВ “Рошен-Столиця”, ЗАТ “Київська кондитерська фабрика Рошен”. Офіційно про запуск фабрики не повідомляли.

У липні 2019 року Roshen запустила нову фабрику в Борисполі. Корпорація Roshen має фабрики у Вінниці, Києві та Кременчуці. За кордоном у Roshen є підприємства в Угорщині, Росії (арештовані) і Литві.

Керівник Інституту медіа-моделювання та політико-економічного аналізу “Перспектива” Євген Черненко вважає, що переписування бізнесу Порошенка на сина та наїзди на телеканал “Прямий” безпосередньо пов’язані між собою. “Петро Порошенко готується до можливих “наїздів”, які були проанансовані командою президента Зеленського, – заявив експерт в інтерв’ю онлайн-газеті “ПолітАрена”. – Ясна річ, експрезидент серйозно сприйняв погрози, які лунали на його адресу”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *