Арена

Рішення уряду – це підстава з погано сфабрикованими поясненнями для баранів

Через недовиконання держбюджету Міністерство фінансів заблокувало виплати Українського культурного фонду. Припинені виплати грантових коштів та зарплат.

Про це повідомили в прес-службі УКФ.

Напередодні стало відомо, що міністерство фінансів урізало фінансування грудневих витрат через недовиконання державного бюджету. Так прем’єр-міністр Олексій Гончарук доручив Держказначейству припинити фінансування будь-яких програм, крім захищених статей держбюджету (зарплати, пенсії, соцвиплати).

У четвер, 19 грудня, Казначейством було припинено проведення платежів і реєстрації грантових коштів Українського культурного фонду. У зв’язку з цим Фонд звернувся до відповідних міністерств для отримання роз’яснень.

“Ми схвильовані інформацією … про припинення проведення Казначейством платежів та реєстрації бюджетних зобов’язань по видатках, зокрема, грантових коштах Українського культурного фонду. … Фонд звернувся до відповідних міністерств для надання роз’яснення цієї ситуації, поки ми не отримали офіційної відповіди”, — йдеться в повідомленні.

При цьому у Фонді зазначають, що на їх рахунках достатньо коштів, щоб здійснити виплати, однак платежі припинені Міністерством фінансів.

“В УКФ достатньо коштів на рахунках. Адже, плани асигнувань були затверджені Міністерством фінансів ще на початку року. Згідно до цих планів та режиму оплат бюджетних коштів, встановлених 117 Постановою Кабміну, УКФ і здійснює оплати. Блокування оплат Мінфіном суперечить цим планам, однак ми працюємо над розв’язанням цього питання з профільними міністерствами”, — наголосили в УКФ.

У Фонді також повідомили, що здивовані таким рішенням Мінфіну, оскільки там були заздалегідь поінформовані про те, що УКФ здійснює виплати частинами протягом року.

“У нас все згідно до планів, все зареєстровано в Державному казначействі. Рішення Міністерства фінансів справді було неочікуваним щодо призупинення платежів в кінці року, адже саме Мінфін і затверджував нам план асигнувань і розумів особливості грантодавця, адже УКФ керується 117 Постановою Кабміну, яка і встановлює оплату частинами. Тому наразі комунікуємо з Міністерствами щодо виконання зобов’язань”, — додали в УКФ.

Наразі УКФ не може розплатитися з підрядниками за вже виконані роботи по поточних проєктах, а також виплатити зарплати співробітникам.

Куратори проєктів, виплати яким не були здійснені, б’ють на сполох. Зокрема, співзасновник і куратор освітнього проекту для менеджерів культури Creative Management Camp Тома Лазаренко повідомила, що її проект не отримує фінансування вже третій місяць, і пояснення, надані владою, не здаються їй переконливими.

“Після таких штук взагалі не хочеться працювати в культурі та дарувати державі ідеї, за які доводиться вибивати свої ж дуже складно зароблені гроші. Виглядає як підстава з погано сфабрикованими поясненнями для баранів”, — написала вона в фейсбук.

Також обурення висловила засновник і директор Інституту права, технологій та інновацій Ольга Сімсон, проект якої теж не був профінансований.

“Замороження бюджету, призупинення виплат? Такого не було з часів уряду Азірова! І не потрібно прикриватися курсом валют, це смішно для адекватної частини людей, які здатні мислити, а не фанатіти. І можете сприймати це як загрозу. Думаю до мене приєднаються ті, хто також ризикує залишитися без бюджетних грошей, які чесно відпрацювали в минулому році”, — підкреслила вона в пості на фесбук.

Український культурний фонд (УКФ) — державна установа, створена в 2017 році для сприяння розвитку національної культури та мистецтва в країні. Діяльність фонду, згідно з чинним законодавством, спрямовується та координується Міністерством культури України. Фонд надає фінансову підтримку ініціативам у сфері культури та креативних індустрій за рахунок державного бюджету. Виділення коштів відбувається на конкурсній основі.

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук запевнив, що Уряд у повному обсязі профінансує всі захищені статті витрат, в які входять пенсії, зарплати і всі соціальні виплати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *