Про яку допомогу домовився міністр оборони з країнами НАТО

Міністр оборони України Загороднюк відзвітував про свій візит до Штаб-квартири НАТО в Брюсселі.

Про це очільник міноборони написав у своєму Telegram-каналі.

Загороднюк зазначив, що провів ряд важливих двосторонніх зустрічей з українськими партнерами з Великої Британії, Латвії, Литви, Польщі і Туреччини.

“Центральними темами для обговорень та консультацій були питання військово-технічного співробітництва, протистояння гібридним загрозам і кібербезпеки, обміну розвідувальною інформацією. Це надважливі питання для оборонного відомства України”, — написав очільник оборонного відомства.

Зокрема, він додав що була також обговорена безпекова ситуація в Азово-Чорноморському регіоні із Держсекретарем з питань оборони Великої Британії Беном Воллесом, Міністром національної оборони Туреччини Хулусі Акаром та Міністром національної оборони Польщі Маріушем Блищаком.

“Домовилися, що британці допомагатимуть у посиленні інфраструктури ВМС ЗСУ, а їх інструктори долучаться до підготовки наших військових моряків. Плануємо розширити співпрацю з Туреччиною. Разом із Міністром Хулусі Акаром обговорили важливу угоду між нашими країнами, яку було укладено під час візиту в Україну Президента Турецької Республіки Реджепа Тайіпа Ердогана. Турецькі колеги допоможуть нам вдосконалити нашу протиповітряну оборону в рамках спільної участі у Програмі НАТО (Air Situational Data Exchange). Окрім того, плануємо проводити спільні навчання ВМС обох країн”, — написав міністр.

З його слів, польська сторона також висловила “повну підтримку у питанні отримання Україною Партнерства розширених можливостей НАТО (Enhanced Opportunity Partnership). З Міністром національної оборони цієї країни Маріушем Блищаком обговорили подальше функціонування литовсько-польсько-української бригади імені Великого гетьмана Костянтина Острозького (LITPOLUKRBRIG)”.

“До речі, про діяльність цього спільного підрозділу йшлося також під час зустрічі із Міністром охорони краю Литовської Республіки Раймундасом Кароблісом. Ми презентували литовцям наші плани щодо реформи військової освіти та сержантського складу. Мій колега з Литви запевнив у підтримці ініціативи щодо приєднання України до програми розширеного партнерства” НАТО “Enhanced Opportunities Partners (ЕОР)”, — додав Загороднюк.
Він також додав, що мав нагоду поспілкуватися з Міністром оборони Латвії Артісом Пабрісом.

“Подякував за матеріальну і консультативно-дорадчу допомогу, яку ця країна надає нам у наших реформах. Під час спілкування окреслили перспективи подальшої співпраці між військовими відомствами обох країн”, — резюмував очільник Міністерства оборони України.

Залишити відповідь

Увiйти через соцмережi:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *