Арена

Міська влада паралізує життя в столиці на китайський копил

Мер Києва Віталій Кличко оголосив про посилення карантинних заходів у столиці.

“Я звертаюся до киян. Ми живемо в нових реаліях, які багато, на жаль, досі не зрозуміли. Інфекція коронавірусу стрімко поширюється, а введені обмежувальні заходи дотримуються далеко не всіма киянами та підприємствами. Міська влада, розуміючи всю серйозність ситуації і можливі наслідки для здоров’я і життя людей, змушена ввести більш суворі обмеження”, – сказав Кличко в суботу у відеозверненні.

Він розповів, що ці обмеження будуть в тому числі засновані на досвіді китайського міста Ухань, первинного вогнища коронавірусної інфекції. За його словами, одна з головних рекомендацій китайців – максимальне обмеження контактів між людьми й ізоляція населення по домівках.

“Коло контактів у одного носія – від 35 до 100 осіб. Тому вірус і поширюється так швидко. У цих умовах ми повинні застосовувати більш дієві заходи для обмеження соціальних контактів в нашому місті. Тому з понеділка, 23 березня, громадський транспорт столиці буде перевозити виключно тих пасажирів, які їхатимуть на роботу на підприємства, які забезпечують критично важливі сфери нашого життя”, – повідомив він.

Під цю категорію потрапляють:

– медпрацівники;
– рятувальники;

– правоохоронці;

– працівники ЖКГ;

– співробітники продуктових магазинів;

– співробітники аптек;

– робітники стратегічних підприємств.

“Для таких перевезень розроблені маршрути для громадського транспорту, схеми яких будуть опубліковані вже сьогодні”, – повідомив він.

Для проїзду в громадському транспорті вводиться спецпропуск.

“Усі инші користуватися громадським транспортом на час обмежень не зможуть. Я розумію, що це дуже непопулярний крок, але мені зараз не до рейтингів, не до популізму. Головне утримати ситуацію і виграти час. Не дати вірусу охопити столицю”, – сказав Кличко.

За його словами, контролювати проїзд у транспорті буде Національна поліція.

Обмеження на пересування особистим транспортом поки не вводяться.

При цьому мер закликав киян залишатися вдома. “Не потрібно влаштовувати шашлики в парках, вести дітей на дитячі майданчики, гуляти компаніями на вулиці. Ваше здоров’я – у ваших руках”, – сказав Кличко.

Нагадаємо, що сьогодні четвертий день в Києві не працює метрополітен, а в наземному транспорті діє обмеження на кількість людей, які одночасно можуть перебувати в автобусі, тролейбусі або трамваї.

Раніше онлайн-газета “ПолітАрена” вже цитувала висловлювання Нобелівського лавреата Маріо Варґаса Льоси: “Схоже, ніхто не застановляється над тим, що нічого цього у світі не відбувалося б, якби Китайська Народна Республіка була вільною і демократичною країною, а не диктатурою, якою вона є. Щонайменше один авторитетний лікар (а можливо, їх було декілька) виявив цей вірус значно раніше – та замість вжити відповідних заходів, уряд приховав новину, змусив замовкнути цей розсудливий голос чи голоси і намагався завадити поширенню цієї новини, як це роблять усі диктатури. Таким чином, як і в Чорнобилі, було втрачено багато часу на пошуки вакцини. Появу зарази визнали тільки тоді, коли вона вже поширилася. Добре, що це відбувається зараз – і світ дізнається, що справжній прогрес завжди є калічним, коли не супроводжується свободою. Чи зрозуміють це нарешті дурні, які гадають, що приклад Китаю (иншими словами, вільний ринок при політичній диктатурі) є гарним взірцем для третього світу? Так не буває: те, що сталося з коронавірусом, мало би відкрити очі сліпим“.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *