Арена

Підприємцям дозволили не сплачувати оренду на час карантину

Всі, хто орендує комерційну нерухомість може не сплачувати оренду на час карантину, проте на орендарів можуть покладатися витрати за компослуги, податку на майно та інші.

Про це йдеться у законопроєкті №3275, спрямованому на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з коронавірусом.

“Після прийняття №3220 отримали багато коментарів про оренду, тому врегулювали це питання. Орендарі, які не можуть користуватися нерухомістю або іншим майном через карантин, звільняються від сплати орендної плати”, – повідомляє один з ініціаторів законопроєкту та голова парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха.

У законопроєкті повідомляється, що якщо через карантин орендатор приміщення зазнає обмежень в можливості використовувати майно, розмір плати не зможе перевищувати виплати орендодавця за землю, податку на майно (відмінне від земельної ділянки) та вартості компослуг протягом карантину.

Ці витрати покладаються на орендатора, як плата за користування майном за відповідний період (пропорційно площі оренди), якщо договором не передбачена його самостійна сплата цих витрат.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *