Арена

Верховна Рада буде протидіяти колоніальній політиці Росії в Криму

Верховна Рада України зареєструвала два законопроєкти (№3713 та №3714) про запровадження адміністративної процедури реєстрації фактів народження та смерті, які відбулися у тимчасово окупованому Криму та Севастополі.

Як зазначено на сторінці представництва президента України в АР Крим у Facebook, це “довгоочікуваний крок української влади назустріч людям, які живуть в окупації, та протидія “колоніальній політиці” Росії на території Криму”.

Москва інтенсивно змінює демографічний склад та національну ідентичність населення на півострові, проводячи примусову паспортизацію.

“Водночас на півострів переселили щонайменше декілька сотень тисяч росіян, переважно військовослужбовців з сім’ями, співробітників правоохоронних органів і чиновників, збільшивши таким чином лояльну до окупаційної влади частку населення”, – уточнюється в повідомленні.

Тож українська влада має максимально сприяти, щоб кожен громадянин України мав доступ до українських документів та зберігав зв’язок із державою, отримував необхідну підтримку в майбутньому: соціальні та адміністративні послуги, можливість безвізових подорожей і отримання біометричного паспорта для виїзду за кордон, доступ до української освіти тощо.

Представництво Президента України в АР Крим очікує на швидкий розгляд законопроєкту народними депутатами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *