Арена

Іран злякався міжнародних судів

Найближчим часом Іран обіцяє передати Франції “чорні скриньки” збитого у січні українського авіалайнера.

Про це заявив міністр закордонних справ країни Могаммад Джавад Заріф, повідомляється на сайті МЗС Ірану.

“Міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф стверджує, що Іран відправить до Франції «чорні скриньки» українського пасажирського літака, що зазнав аварії поблизу Тегерана у січні, для вивчення упродовж найближчих днів”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, іранський міністр під час розмови з колегою з Канади Франсуа-Філіппом Шампанєм заявив, що це рішення буде виконано упродовж найближчих днів.

У повідомленні також йдеться, що Іран поінформував Україну, що готовий “вирішувати юридичні питання та обговорювати способи відшкодування компенсації родинам загиблих”, а також виплату матеріального відшкодування авіаперевізнику, але Тегеран ще не отримав відповіді на це від української сторони.

Міжнародна група з координації допомоги жертвам катастрофи літака МАУ наполягала на передачі бортових самописців до Франції, яка має необхідні технічні можливості для розшифрування.

Офіційний представник Ірану в Міжнародній організації цивільної авіації ще у березні погодився передати бортові самописці Франції або Україні для аналізу, проте цього так і не було зроблено.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що Україна буде змушена подати позови до міжнародних судів проти Ірану, якщо влада цієї країни не виконає своїх зобов’язань щодо збитого біля Тегерана літака “МАУ”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *