Арена

Монобільшість Зеленського закрила дорогу багатьом українським дітям до вищої освіти

В Раді було ухвалено зміни до Закону “Про вищу освіту” щодо особливостей вступу до закладів вищої освіти осіб з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Донецької та Луганської областей.

Законопроєкт №3734 підтримали 309 народних депутатів.

Цим документом передбачено запровадження можливості вступу за вступними іспитами в межах установлених квот для абітурієнтів, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія та територія населених пунктів на лінії зіткнення, до усіх закладів вищої освіти. На сьогодні вступ за квотою передбачено лише для вступників, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія АР Крим і міста Севастополя до уповноважених закладів вищої освіти.

Зокрема, статтю 44 Закону “Про вищу освіту” доповнено положенням про те, що для осіб, місцем проживання яких є ОРДЛО, територія населених пунктів на лінії зіткнення, тимчасово окупована територія Криму та Севастополя, за їхнім бажанням забезпечується безоплатне навчання зі стипендіальним забезпеченням на підготовчих курсах закладів вищої освіти тривалістю до одного року з наступним вступом до закладів вищої освіти як внутрішньо переміщених осіб.

“У зв’язку з пандемією коронавірусної хвороби та закритими КПВВ, поєднаними із бажанням окупаційної влади ізолювати фізично і духовно молодь від України, значна частина випускників цього року з тимчасово окупованих територій не зможе взяти участь у зовнішньому незалежному оцінюванні та вступити до українських університетів. Однак ми можемо дати їм можливість для вступу. Отже, молодь з окупованих територій матиме змогу вступати без ЗНО до будь-якого закладу вищої освіти України, а не за обмеженим окремим списком, як це відбувається зараз. У кожному виші діятимуть квоти, і абітурієнти, які вступають на навчання з непідконтрольної території, конкуруватимуть у межах цієї квоти”, — пояснив голова Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак, презентуючи законопроєкт із трибуни ВР.

Українські діти повинні мати високі бали ЗНО, аби мати шанс потрапити до університету чи інституту. Проте більшість дітей з найвищими балами не можуть претендувати на безкоштовне навчання. Зате учні з тих територій, де нема ніякого ЗНО і в школі викладають російською, мають всі шанси навчатись у найкращих вишах за державний кошт.

Відомий журналіст Остап Дроздов зауважив, що таким чином влада вважає саме дітей з українських сімей “дітьми низької якості” про яких розповідала “слуга” Третьякова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *