Арена

Китай має всі шанси відповісти за пандемію у світі

Вашингтон хоче створити міжнародну коаліцію для протидії впливу Китаю, і звинуватив Пекін у використанні пандемії для просування власних інтересів.

Як інформує Радіо Свобода, таку заяву зробив держсекретар США Майк Помпео під час візиту до Європи.

Помпео виступив із заявою після “відвертих” переговорів з британським прем’єр-міністром Борисом Джонсоном і міністром закордонних справ Британії Домініком Раабом у Лондоні 21 липня на тлі загострення напруженості у відносинах з Китаєм через нібито приховування Пекіном початку пандемії коронавірусу, порушень прав людини у країні та звинувачень у кіберпіратстві.

Помпео закликав кожну країну, яка “розуміє свободу і демократію і цінує їх”, визнати загрозу, яку становить Китай.

“Ми сподіваємося, що зможемо створити коаліцію, яка розуміє це”, – наголосив Помпео.

Глава Держдепартаменту зазначив, що переговори з Борисом Джонсоном були “конструктивними”. Обговорювали вони, зокрема, ситуацію у Гонконгу та поширення китайських технологій мобільного зв’язку.

Раніше США закликали уряд Британії заборонити використання технологій китайської компанії Huawei у мережах 5G-зв’язку. Про намір відмовитися від обладнання Huawei Лондон оголосив за кілька днів до візиту Помпео.

На початку 2018 року між США і Китаєм почалася торгова війна. Тоді президент Трамп збільшив мита на низку китайських товарів. Вашингтон заявив, що Пекін підриває позиції американських виробників. Пізніше США звинуватили Китай у крадіжці технологій. Китайська влада відповіла дзеркально. Сторони повідомили про врегулювання конфлікту, але остаточне вирішення питання було зупинене пандемією коронавірусу.

Білий дім підозрює Китай у приховуванні реальної інформації про початкову стадію епідемії, що могло привести до глобальної пандемії. Водночас Вашингтон звинувачує Пекін у придушенні громадянських свобод у Гонконзі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *