Арена

У Саакашвілі виявили важку хворобу мозку

У Саакашвілі внаслідок голодування розвинулось захворювання головного мозку, через яке він може впасти в кому.

До такого висновку дійшла група лікарів, створена омбудсманом Грузії.

Вони закликали негайно перевести Саакашвілі до багатопрофільної високотехнологічної лікарні. Зараз він знаходиться в реанімації тюремної в’язниці в Глдані (Тбілісі), але його можуть перевести у військовий госпіталь в Горі, який входить до структури міністерства оборони.

У третього президента Грузії “розвинулося одне з найважчих ускладнень”, викликаних тривалим голодуванням, – а саме судоми, спричинені енцефалопатією Верніке.

Хвороба Саакашвілі – це нейрометаболічний розлад, спричинений недостатністю вітаміну В1, який необхідний для адекватної роботи центральної і периферійної нервової систем. Брак вітаміну В1 призводить до погіршення короткотривалої пам’яті і координації рухів.

Критична нестача вітаміну В1 проявляється як хвороба бері-бері (слабкість, тремтіння, втрата апетиту, ризик раптової смерті і паралічу) чи енцефалопатія Верніке, що супроводжується психозом Косакова, але така клінічна картина – рідкість.

Грузинські медики вказують, що для повної оцінки осередкових процесів у головному мозку потрібно провести дослідження магнітно-резонансної томографії (МРТ), у тому числі МР-венографію головного мозку. Також рекомендується процедура електроенцефалограми (ЕЕГ).

“Виходячи з того, що стан критичний і з урахуванням очікуваних ускладнень народний захисник [омбудсман Грузії] і група експертів ще раз закликають міністра юстиції/спеціальну пенітенціарну службу негайно перевести Михайла Саакашвілі в належно функціонуючий багатопрофільний госпіталь з великим досвідом роботи, оскільки існує ймовірність розвитку епілептичного стану, викликаного енцефалопатією Верніке, або коми, що може призвести до смерті”, – сказано в заяві.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *