“Ми у війні проти ідеї про “адіннарод”, втілювачі якої хочуть знищити нас. Знання минулого у такому протистоянні таке ж важливе як володіння зброєю”, – написав Володимир В’ятрович на своїй сторінці у Facebook.

Також він нагадав, що минулого року тест з історії був обов’язковим для всіх, так само як і тести з української мови та математики. Натомість цього року МОН хоче лишити обов’язковими лише математику й українську мову, тоді як історія України буде у списку серед додаткових предметів на вибір.

“Але вони хочуть піти навіть далі. МОН заявив, що абітурієнтів допускатимуть до конкурсу на будь-яку спеціальність незалежно від того, який предмет за вибором вони складали під час тестування. Іншими словами, складати тест з історії України буде необов’язково навіть для вступу на гуманітарні спеціальності! До такого навіть Табачник не додумався”, –  наголосив нардеп.

А також додав, що зараз знання історії України важливе як ніколи. В’ятрович зазначив, що історія – це фундамент нашої ідентичності, один з оборонних валів від російської агресії.

“Найкращим рішенням було б збереження тесту з історії як обов’язкового для всіх. І в будь-якому разі цей тест має бути обов’язковим для вступу на гуманітарні спеціальності. Це – червона лінія, яку жодна влада не сміє перетинати”, – підсумував Володимир В’ятрович.