Арена

У колишньому футболістові Андрієві Шевченку “вмикається дурачок” – Зозуля

Гравець Райо Махадаонда та волонтер Роман Зозуля критично висловився на адресу Андрія Шевченка через його непослідовну публічну поведінку.

Відповідний коментар Зозуля дав у великому інтерв’ю для SportArena.

“Я просто не хочу повертатися до цього… Ти йдеш в НОК – і поруч з тобою йдуть регіонали. Я навіть не знаю, як їх назвати. І потім знову вмикається дурачок: “Я нічого не бачив, нічого не знав, я футболіст і тільки граю в футбол”.

Також не знав, що веде бізнес… З початку війни минуло 9 місяців, а він веде бізнес з людиною, яка повністю підтримує Путіна. Не копали б журналісти – далі б все працювало. Давай чесно казати. Думаєш, вийшов з тієї фірми? Та ну перестань. Давай знімемо рожеві окуляри й казатимемо: “Вийшов”. Перевів на тьотю, дядю, куму, батька, свата і все. Багато є питань. Те ж питання з Інфантіно.

Таке відчуття, що коли він знаходиться в Україні… United24 дає 5 няньок йому, бігають за ним, фотографують, як правильно встати та сказати. Картинка – супер. Тільки виїжджає за кордон – починається така маячня. Ну просто болить, серйозно”, – заявив Роман.

Нагадаємо, місяць тому Зозуля розкритикував Шевченка за його зустріч із сербським тенісистом Новаком Джоковичем, який підтримує повернення російських спортсменів до змагань.

Як з’ясував Bloomberg, британська бізнес-імперія Романа Абрамовича сягала далеко за межі футбольного клубу “Челсі”.

“Серед тих, хто допоміг побудувати її, була нещодавно створена фірма, але із уславленим ім’ям. В останні десятиліття MC Peat & Co. виступала у ролі посередника в кількох угодах, у ході яких гроші Абрамовича вливались у невеликі британські фірми, та працювала брокером як мінімум у трьох компаніях, які підтримував російський мільярдер”, — пише видання.

Фірма Peat & Co була створена у 2011 році. Окрім Андрія Шевченка, її засновником був ще Чарлі Піт — син колишнього особистого секретаря принца Чарльза Майкла Піта. Сам Піт-старший входив до ради директорів сталеливарного гіганта Абрамовича Evraz Plc.

Peat & Co., вказує Bloomberg, організувала інвестиції Абрамовича в оксфордський стартап з виробництва екологічно чистої енергії, у бізнес гербіцидних засобів від бур’янів та в компанію, що переводила дизельні автомобілі на природний газ.

Колишній український футболіст та екстренер національної збірної Андрій Шевченко разом із ще одним діловим партнером Абрамовича Євгенієм Швідлером стали директорами Peat & Co. з перших днів її існування.

“Згідно з документами компанії, Швідлер обіймав цю посаду близько року, а Шевченко досі залишається на своїй посаді”, — уточнює Bloomberg.

Американські журналісти додають, що кредити на організацію Peat & Co., надавала російська гірничодобувна компанія Highland Gold Mining Ltd, яка фінансувалась Абрамовичем.

“У жовтні 2012 року компанія Highland Gold призначила Peat & Co. своїм брокером. У тому ж році компанія AFC Energy, розробник лужних паливних елементів, також призначила Peat & Co. брокером. Фірма допомогла їй залучити майже 10 мільйонів фунтів стерлінгів (13 мільйонів доларів) від інвестиційної компанії, що належить Абрамовичу”, — йдеться в розслідуванні.

Ще одна компанія, яка пов’язала Абрамовіча та Шевченко – The Regeneration Group. У ній Шева став акціонером.

“Зв’язки Абрамовича знову спливли на поверхню. Шевченко став акціонером, а Метлін, керуючий інвестиційно-консалтинговою компанією Concord Management LLC, став виконавчим директором. Ще один керівник, який раніше працював у сімейному офісі Абрамовича, одержав роботу консультантом у фірмі”, — зазначає Bloomberg.

Як відомо, Велика Британія, а згодом і Україна запровадила стосовно Романа Абрамовіча антиросійські санкції. Однак попри це, Андрій Шевченко й донині залишається у структурі Peat & Co.

За даними з британських реєстрів, він є засновником компанії у статусі резидента Великої Британії.

Світлина пресслужби Офісу президента України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *