Арена

У Києві хочуть знищити стародавню пам’ятку української історії

Під час війни у Києві забудовник прагне знищити пам’ятку археології національного значення – Китаївський археологічний комплекс X-XV століття. Частину історичного урочища вже було знищено у часи СРСР. Зараз на місці унікального для всієї Європи комплексу забудовник планує звести чергові ЖК, паркінг та ТРЦ, пише Big Kyiv.

У Києві забудовник планує знищити історичне урочище Китаїв. Петиція до Кличка щодо захисту пам’ятки стрімко набирає голоси
Історично важлива локація – Китаїв знаходиться поблизу Національного парку “Голосіївський”. Боротьба за збереження цієї місцевості триває вже майже 20 років. Київ – єдина європейська столиця, яка зберегла у своїх межах комплекс археологічної культурної спадщини древнього міста.

Петиція киян для захисту урочища Китаїв від забудови до мера столиці Віталія Кличка стрімко набирає голоси.

Хто саме прагне забудувати Китаївський археологічний комплекс, обурення киян та головного історика столиці – у матеріалі “ВК”.

Хто планує забудувати урочище Китаїв?

Рішення забудувати культурну спадщину національного рівня прийняли за часів головування Леоніда Черновецького, якого зараз підозрюють у державній зраді. Землю в оренду віддали Київській овочевій фабриці, яка згодом підписала інвестиційний договір з Saga Development.

Компанію Saga Development очолює Андрій Вавриш, який був заступником директора департаменту містобудування та архітектури КМДА і який, за інформацією ЗМІ, має тісні зв’язки з чинним нардепом екс-ОПЗЖ Дмитром Ісаєнком.

У 2019-му представник Saga Development надав план забудови Китаєва: житлові комплекси, торговельно-розважальні центри.

Візуалізація проєкту забудовника SAGA Development

Однак, в офісі Saga Development слідчі Державного бюро розслідувань провели обшуки. І з 2021 року забудувати Китаїв планує інший забудовник – KAN Development.

Однак, у 2022-му Ісаєнко хвалився, що продовжує забудовувати Київ під час війни та знищував оборонне підприємство заради елітного ЖК.

“К.А.Н. Девелопмент”, яка взялася за забудову історичного урочища Китаїв, є однією з найбільших столичних будівельних компаній, на її рахунку “Арена Сіті”, “Комфорт Таун”, IQ Business Center, Ocean Plaza та інші найвпізнаваніші об’єкти Києва.

Компанію заснував Ігор Ніконов, який був першим заступником голови КМДА Віталія Кличка.

Ігор Ніконов, фото: Mind.ua

Він казав, що немає жодного погодженого в установленому порядку документа, який свідчив би, що ця земля у Китаєві є національною пам’яткою.

На місці Китаївського археологічного комплексу X-XV століття у KAN Development планують звести чергові житлові комплекси, паркінг, торговельно-розважальний та офісний центри.

Позиція прокуратури та Мінкульту

У прокуратурі вимагали повернути землю у Китаєві державі, бо це пам’ятка археології національного значення. Мінкульт підтримує позовні вимоги прокуратури. Також у Мінкульті наголошували, що наразі практика Верховного Суду дозволяє повертати землі, де є археологічна спадщина у державну власність.

Однак, Господарський суд Києва став на бік забудовника та визнав його право на забудову унікального історичного комплексу.

Обурення киян

Петиція від киян до мера столиці Віталія Кличка щодо захисту від забудови поселення часів Київської Русі вже набрала необхідну кількість голосів.

Історик, голова експертної топонімічної комісії Києва та військовий ЗСУ Олександр Алфьоров зазначив, що столичний забудовник планує завершити ідею тоталітарної радянської влади та знищити історію Київської Русі.

“Новітній окупант, ідеологічна підстилка росії. Забудовники знаходять техніку для будівництва бізнесу у час, коли техніка критично потрібна на фронті для створення оборонних ліній”, – наголосив він на своїй сторінці у Facebook.

Алфьоров відмітив, що забудовник надав суду підробні документи.

“І вже вони виграли у Держави два суди (від імені Держави два судді визнали правомірність забудовника, який має на руках липові документи на ділянку, яка має національне значення!). У мене нема слів. Як це можливо в країні, в якій армія щодня відбиває сотні атак окупантів, а цивільні мешканці переживають нічні атаки з неба? Ці речі слід зупиняти”, – пояснив історик.

Історик додав, що також буде створена петиція до президента України Володимира Зеленського.

Довідка: Китаївське городище (за літописними згадками 1154, 1161 років мало назву Пересічень) складається з величезної фортеці, самого міста (посад), трьох великих курганних могильників X-XI століть, де і до цього часу лежать кістки наших предків, та величезної системи печер X-XII століття.

На території Китаївського комплексу археологи знайшли та дослідили понад 1000 артефактів – від зарубинецького періоду до часів Київської Русі. На місцевості розташовані об’єкти IX-XIII ст.: городище, поселення та місто “мертвих” – 400 курганів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *