Арена

Радіостанції добровільно перевиконують вимоги щодо мовних квот

Замість 35%, які вимагає закон, пересічний показник україномовних пісень в ефірі 15 загальнонаціональних радіостанцій становить 56%.

“Нацрада від самого першого дня впровадження мовних квот забезпечувала роботу і закону про квоти на радіо, і закону про квоти на телебаченні. По мірі того, як буде вступати в силу частина закону про функціонування української мови як державної, ми забезпечимо роботу всіх законів”, – зазначив член Нацради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський.

“Пересічний показник україномовних пісень в ефірі 15 загальнонаціональних радіостанцій становить 56%, тоді як закон вимагає лише 35%. Всі радіостанції перевиконують законодавчі вимоги”, – зауважив член Нацради.

На регіональному рівні в усіх областях частка пісень української мовою становить 53%. Порівняно з минулим роком на загальнонаціональному рівні цей показник виріс для загальнонаціональних радіостанцій на 8 % і для регіональних і місцевих – на 5%.

“На телебаченні ситуації стабільна: від самого початку всі телеканали почали давати або близько 90%, або більше 90%. Поки лише частина телеканалів має 100% української мови. Але всі телеканали дають близько 90%. Це дуже файний показник, адже вимога закону – мінімум 75% української мови, і 60% – для місцевих телеканалів”, – підкреслив Костинський.

За 3 роки радіостанціям-порушникам призначили штрафів на суму майже 2 млн грн. Однак цього року були оштрафовані лише 2 радіостанції. Сума штрафів для всіх однакова: 5% ліцензійного збору – 3 400 грн.

“Серед телеканалів за весь час ми оштрафували лише 8 регіональних і супутникових телеканалів на загальну суму 120 тис грн. Тобто всі телеканали виконують законодавчі вимоги”, – додав він.

Середній показник присутності української мови на українському телебаченні досяг 92%. “Популярні російськомовні журналісти нарешті ведуть передачі українською мовою. Новини практично повністю україномовні. Фільми озвучуються або дублюються українською”, — повідомив член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *