Політвернісаж

Київський дерибан: новий небошкряб біля “Зоряного” отримав захист у суді

Суд повернув заступнику прокурора міста Києва позов про визнання протиправними дій Департаменту містобудування та архітектури КМДА з видачі містобудівних умов та обмежень на реконструкцію корпусу № 4 (літ. Е) заводу «Арсенал» під адміністративну будівлю з паркінгом по вул. Московська, 8 (перехрестя вулиці Московської та Кловського узвозу) у Печерському районі Києва. Про це свідчить постанова Шостого апеляційного адмінсуду від 13 січня.

Прокуратура встановила, що Департамент містобудування з порушенням вимог мостобудівного законодавства, без дотримання гранично допустимої висоти об’єкту та всупереч положенням діючого Генплану 20 серпня 2019 року видав компанії «Філософія Девелопмента» містобудівні умови та обмеження для реконструкції корпус № 4 (літ. Е) під адміністративну будівлю з паркінгом по вул. Московська, 8.

З метою з’ясування позиції Київради прокуратура направила кілька листів. Та Київрада доручила їх розгляд самому Департаменту містобудування. Як зазначили у прокуратурі – незаконно.

26 листопада Окружний адмінсуд Києва, ухвалу якого без змін 13 січня залишив апеляційний суд, повернув позовну заяву заступнику прокурора м. Києва у зв’язку з відсутністю підстав для звернення прокурора до суду з цим позовом.

Зокрема, суд вказав, що прокурор не довів, що Київрада тривалий час була бездіяльною щодо захисту інтересів держави і не вживала заходи цивільно-правового характеру, а відтак саме прокуратура мала подати такий позов, щоб їх захистити. Зокрема, суд послався на те, що Київрада доручила Департаменту містобудування розібратися, і останній 1 листопада 2019 року повідомив прокуратуру про те, що інспектор Департаменту ДАБІ у м. Києві 18.10.2019 зупинив дію вказаних містобудівних умов та обмежень.

Однак, варто наголосити, що у той же час Департамент містобудування оскаржив рішення інспектора в ОАСКу, і вже 18 грудня 2019 року воно було скасоване.

Нагадаємо, у містобудівних умовах та обмеженнях Департамент містобудування КМДА дозволив забудовнику звести будівлю висотою 50,7 м. Разом з тим інспектор ДАБІ у своєму приписі вимагав усунути порушення, а саме – привести висоту у відповідність до положень Генплану м. Києва, згідно з яким в Центральному історичному ареалі Києва, до якого входить вул. Московська, 8, існує обмеження по висоті – не вище 27 м.

Як відомо, на початку квітня 2019 року корпус № 4 (літ. Е) заводу «Арсенал» з ділянкою по вул. Московська, 8 за 563,71 млн грн були продані на аукціоні. Добровільний продаж провів «Укргазбанк» через СЕТАМ.

У квітні право власності на майно зареєстрували за ТОВ «Філософія девелопмента».

Нинішнім засновником компанії «Філософія девелопмента» є ТОВ «Алакант Компані», створене 5 листопада 2019 року. Засновником «Алакант Компані» є Ірина Педан, а директором – Ольга Чужко.

З 20 вересня і до кінця листопада керівником «Філософії девелопмента» був Олег Гуриненко. Він також є керівником ТОВ «Трейд-Інвест», бенефіціарним власником якого є Дмітрій Буряк – російський бізнесмен Дмитро Буряк відомий на ринку як девелопер будівельних проектів «DeVision» у Литві та Україні, а також виробник біологічно активних добавок.

З кінця листопада 2019 року керівником «Філософії девелопмента» значиться Ігор Нельга. Про нього відомо, що у другій половині 1990-х років він працював в органах МВС, надалі працював у різних компаніях начальником охорони, водієм та помічником керівника.

Між тим на момент купівлі корпусу засновниками «Філософії девелопмента» були ТОВ «А.В.Інвестиції», власником якого є колишній прокурор прокуратури Київської області, а донедавна начальник відділу Одеської митниці Юрій Грегуль,  і ТОВ «Монтаді», бенефіціарним власником якого значиться Алла Виговська.

А заснували «Філософію девелопмента» у квітні 2018 року Вячеслав Мармиш і Андрій Марцинів. Мармиш працював прокурором Шевченківського району, поки не був звільнений одразу після Майдану у 2014 році. У 2015 році він вже працював заступником президента корпорації «Укрбуд» Максима Микитася. 19 вересня 2019 року гендиректор корпорації «Укрбуд» Олег Майборода у Facebook повідомив, що Микитась вийшов з будівельного бізнесу.

Замість корпусу № 4 (літ. Е) заводу «Арсенал» «Укрбуд» збирався побудувати бізнес-центр «Arsenal Plaza». На початку грудня стало відомо, що частку в Arsenal Plaza у Микитася за $10 млн купив власник однієї з найбільших київських ресторанних компаній Tarantino Family Дмитро Федотенков. Згодом він це підтвердив, додавши, що у цьому проекті у нього є ще два партнери – приватні інвестори, не публічні люди.

“Наші гроші”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *