Нові заручники для майбутніх обмінів або торгів за поступки з’явились у Кремля

В окупованому Криму ще 4 лютого заарештували кримського татарина Наримана Межмединова, і про це стало відомо лише сьогодні, 17 лютого.

Про це у Telegram повідомила Уповноважений ВР з прав людини Людмила Денісова.

“Російська Федерація продовжує незаконно затримувати громадян України на тимчасово окупованій території Кримського півострова, при цьому не надає офіційних відомостей до уповноважених органів України”, – наголосила омбудсмен.

Вона додала, що 4 лютого 2020 року рішенням “Киевского районного суда” був незаконно заарештований кримський татарин Нариман Межмединов. “Про це затримання стало відомо лише сьогодні з повідомлення “прес-службы управления ФСБ по Крыму и г. Севастополю”, – зауважила Денісова.

Крім того, 15 лютого 2020 року “пограничное управления Федеральной службы безопасности Российской Федерации” затримало в Азовському морі судно з громадянами України на борту. “Офіційні повідомлення щодо підтвердження анкетних даних та процесуального статусу також відсутні”, – додала омбудсмен.

Денісова звернулась до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з вимогою надати офіційні дані стосовно затриманих громадян України, зокрема їх повні анкетні дані, підстави затримання та процесуальний статус, а також перевірити дотримання прав затриманих громадян України на належне утримання, справедливий суд та захист.

“Закликаю представників міжнародних правозахисних організацій тримати на контролі ситуацію щодо чергових фактів затримання країною-агресором громадян України та не допустити порушення їх основоположних прав і свобод”, – додала Денісова.

 

Залишити відповідь

Увiйти через соцмережi:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *