Арена

Кожен п’ятий “слуга” не прийшов голосувати за “антиколомойський” законопроєкт

Верховна Рада на позачерговому засіданні в понеділок ухвалила в першому читанні законопроєкт про окремі питання функціонування банківської системи (№2571). Це ключовий законопроєкт для нової програми Міжнародного валютного фонду (поряд з законопроєктом про ринок землі).

Його підтримали 267 депутатів.

Законопроєкт встановлює чіткі рамки судового перегляду рішень Національного банку України, а також скорочує можливості судів щодо встановлення розміру збитку, заподіяного колишнім власникам банку в результаті виведення його з ринку.

Удосконалюється механізм створення “перехідного банку”, щоб він міг почати своє функціонування практично миттєво.

Ухвалення цього закону було вимогою Міжнародного валютного фонду. Фонд рекомендував Україні встановити процедурні гарантії справедливого і неупередженого судового розгляду. Без них існує ризик того, що хто-небудь з потерпілих може через суд отримати занадто велику компенсацію, яка створить величезну діру в державному бюджеті або резервах НБУ.

Законопроєкт отримав назву “антиколомойського”, оскільки він суттєво ускладнить імовірні спроби Ігоря Коломойського повернути собі націоналізований у 2016 році ПриватБанк або отримати компенсацію за нього.

Нагадаємо, ПриватБанк перейшов у державну власність 21 грудня 2016 року у зв’язку з неплатоспроможністю.

Держава отримала 100% у його капіталі, фінустанову було докапіталізовано на суму 116,8 млрд гривень. Наприкінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ і висновку незалежного аудитора.

Колишній народний депутат Віктор Уколов нарахував, що кожен 5-тий “слуга народу” не прийшов до Верховної Ради, щоб захистити українців від коронавірусу.

“Пане Зеленський, чому така низька якість фракції? Те, що вони на людей плювали – ми розуміємо, але чому вони ігнорують і свого президента? Якби не Зеленський це збіговисько до ВР ніколи б не потрапило – це ваша відповідальність”, – заявив В. Уколов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *