Арена

Рада вночі прийняла закон, який депутати вже хочуть скасувати

На позачерговому пленарному засіданні вночі нардепи скасували мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення з липня 2021 року.

За законопроєкт №2178-10 проголосували 259 депутатів за мінімально необхідних 226.

Скасування мораторію на землю підтримали депутати фракцій “Слуга народу”, “Європейська Солідарність”, “Голос” і група “Довіра”. Закон прийнято в цілому.

Для розгляду законопроєкту про ринок землі до Ради прибув президент Зеленський.

ОПЗЖ блокувала трибуну, протестуючи проти прийняття цього закону.

Сьогодні стало відомо, що вже у ВРУ  зареєстрували два проєкти постанов про скасування рішення парламенту про відкриття ринку землі. Ініціаторами виступили позафракційні мажоритарники Оксана Савчук та Антон Поляков (колишній “слуга”). Супровідні документи до проєкту постанови авторства Савчук наразі відсутні. А от Поляков вважає, що під час ухвалення парламентом зазначеного рішення було допущено порушення ряду вимог Конституції України та регламенту Верховної Ради щодо процедури прийняття парламентом законів.

Відомо, також, що фракція ЄС не в повному складі підтримала це закон. Зокрема нардеп Олексій Гончаренко голосував проти.

Згідно із прийнятим вночі законом, право на покупку сільгоспземель матимуть громадяни України, українські компанії, учасниками (акціонерами, членами) яких є тільки громадяни України, територіальні громади та держава.

З липня 2021 року купувати землю зможуть тільки фізичні особи – до 100 га в одні руки.

З 1 січня 2024 року купувати землю зможуть і компанії, при цьому ліміт і для фізосіб, і для юросіб становитиме 10 тис. га.

Право власності на земельні ділянки також можуть купувати банки, але тільки в порядку звернення стягнення на них як на предмет застави. При цьому такі ділянки повинні бути відчужені банками на земельних торгах упродовж 2 років з дня набуття права власності.

Комунальні та державні землі не допускаються до продажу. Державні землі передадуть у розпорядження громад, і вони зможуть тільки здавати їх в оренду, але не продавати

Іноземцям заборонено купувати частки в статутному капіталі, акції, паї, членство в юросіб (окрім як у статутному капіталі банків), які є власниками земель сільськогосподарського призначення, поки інше не вирішать громадяни України під час референдуму.

Російським компаніям і офшорам купувати землю в Україні буде заборонено за будь-якого результату референдуму.

До 1 січня 2030 року ціна продажу земділянок, виділених у натурі власникам земельних паїв, не може бути меншою за їх нормативно-грошову оцінку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *