За правління Зеленського щомісяця крадуть по 2,5 мільярда гривень

Факти, оприлюднені екс-міністром фінансів Ігорем Уманським про мільярдні втрати бюджету через зловживання на митниці і податковій, не фейк. Вони знаходять своє документальне підтвердження вже у перших результатах розслідування Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, яку очолив нардеп Іван Крулько.

ТСК дослідило “скрутки” ПДВ за півроку, звітує І. Крулько в пресі.

За місяць роботи ТСК пророблено колосальну аналітичну роботу з первинними документами.

Зокрема, експерти проаналізували базу даних ДПС за 6 місяців (з жовтня 2019 р. до березня 2020 р.). І виявили, що у “скрутках” ПДВ, або підміні товарної номенклатури щомісяця брало участь у середньому від 100 до 250 суб’єктів господарювання, які “мили” бюджет на 1,8 – 2,7 млрд грн (!) щомісяця, або на 30 млрд грн у рік (!). І це ще не повна цифра і лише по одному податку!

Експерти продовжують вивчати усі ланцюги “схемного” потоку ПДВ, що може подвоїти цифру! А також без збитків бюджету від зловживань із акцизом, податком на прибуток, з митними платежами тощо, робота ТСК по яким ще попереду!

ТСК передала у ГПУ, СБУ, НАБУ, ДБР, Нацполіцію перші матеріали розслідування ТСК по “скрутках” ПДВ із конкретними назвами фірм-“скрутчиків”, сумами “скруток” за півроку і фактами можливого зловживання посадових осіб ДПС.

За ними правоохоронні органи зобов’язані в межах своїх повноважень зареєструвати кримінальні провадження і притягнути винних до відповідальности, а також повернути недоплачені податки у бюджет. До речі, Державна податкова служба може здійснити донарахування несплаченого ПДВ уже зараз.

У свою чергу ТСК продовжує вивчати документи і встановлює замовників та вигодонабувачів “скруток” ПДВ, які відомі і є в базах ДПС. На одному із наступних засідань ТСК їх офіційно оприлюднять, а також запросять на засідання ТСК, щоб вони могли дати суспільству та слідчій комісії свої пояснення.

Експерти ТСК впевнені, що схема зі “скруток” ПДВ була б неможлива без допомоги конкретних посадових осіб ДПС, які б мали від імени держави слідкувати за наповненням держбюджету, виявляти і блокувати фіктивні та ризикові операції і платників. Натомість опікувались “схемщиками”, даючи їм змогу вивести десятки і сотні мільйонів гривень до того, як їх заблокувати і внести до Журналу ризикових.

Розслідування ТСК показало, що “лідерами” за обсягом фіктивного ПДВ є Львівська область, місто Київ і Київська область. Скажімо, на Львівщині за півроку було “скручено” ПДВ на 3,094 млрд грн, у Києві – на 2,719 млрд грн, на Київщині – на 2,471 млрд грн.

ТСК встановлено системні грубі порушення з боку посадових осіб ДФС і ДПС у частині відпрацювання ризикових платників податків. Замість того, щоб блокувати фіктивні компанії на старті, коли електронна система ДПС встановлювала їх згідно до Реєстру ризиковости, податківці не вносили їх у Журнал ризикових операцій від одного до шести місяців, даючи змогу реалізувати замовнику “схемний” ПДВ. Блокування починалися лише, коли на рахунках лишалися “копійки”.

Приміром, умовне ТОВ “А” було внесене до фіктивних ДПС 13 лютого 2020 року, але у Журнал ризикових потрапило лише 16 березня 2020 року (!). За цей час підприємство зуміло “опрацювати” 24,5 млн грн схемного ПДВ. І це тільки одне підприємство! Або ТОВ “Б” внесено у Журнал ризикових 17 лютого 2020 року, коли на лімітах лишилось 10 тисяч гривень, а за 4 дні до цього воно зареєструвало податкових накладних на 86 млн грн!

Усі матеріали по цих справах із назвами компаній є у правоохоронних органах – і на наступному засіданні члени ТСК очікують звіту щодо розслідування окремих фактів.

Якби це був одиничний випадок, то ще можна було б списати на випадковість. Але таких історій сотні! І це свідчить про те, що податківці були “в темі”. Адже електронна система ДПС реєструвала, хто з податківців, скільки разів заходив у базу, бачив ризикову компанію, але не блокував її рахунки, поки там були мільйони. Чому? Хай розбираються правоохоронні органи!

Крім того, були виявлені й зовсім кричущі випадки “ручного” (!) втручання у електронну систему ДПС, коли податківці розблоковували фіктивні компанії і виводили їх із Журналу ризикових. Після чого ті реєстрували податкові накладні на відшкодування фіктивного ПДВ і виводили кошти. На сьогодні ТСК виявлено таких випадків на 7,7 млрд грн (!). І це лише початок розслідування! Усі ці факти будуть оприлюднені, додані до матеріалів ТСК і передані контролюючим і правоохоронним органам!

Politarena.org — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі в умовинах пандемії та економічної кризи, нам потрібна ваша підтримка. Про готовість підтримати видання зголошуйтеся на пошту politarena()ukr.net

Залишити відповідь

Увiйти через соцмережi:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *