Арена

США продовжують надавати допомогу: до України надійдуть 16 цілковито нових катерів

Державний департамент США схвалив рішення щодо надання Україні 16 патрульних катерів Mark VI та необхідного для них обладнання.

Про це в інтерв’ю АрміяІnform повідомив Головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Руслан Хомчак.

“Найбільшу допомогу на південному напрямку нам і надалі надають Сполучені Штати. Скажімо, днями ми дізнались, що Державний департамент США схвалив рішення щодо передачі Україні 16 патрульних катерів Mark VI та необхідного для них обладнання. Це черговий внесок наших американських колеґ у зміцнення військово-морського потенціалу нашої держави”, – повідомив Хомчак.

Він також підкреслив, що зміцнення безпеки Чорноморського реґіону має стратегічне значення для НАТО. Саме тому союзники торік ухвалили Чорноморський пакет, який насамперед включає посилення військово-морської присутности Альянсу в Чорному морі як за рахунок постійних військово-морських груп НАТО, так і за рахунок військово-морських активів окремих союзників.

Головнокомандувач також нагадав, що головною темою візиту в Україну Північноатлантичної ради НАТО, який відбувся торік наприкінці жовтня, стало саме питання чорноморської безпеки.

“У цьому ж році Альянс схвалив додатковий пакет допомоги для України та Грузії. Мова йде про розширення взаємної ситуаційної обізнаности в реґіоні, а також збільшення кількости спільних навчань і маневрів. Сподіваюсь, НАТО залучить Україну до процесу розвитку й розробки стратегії Чорноморського басейну. Особливо, з огляду на те, що Україні надано статус члена Програми розширених можливостей”, – зазначив Хомчак.

Про ці катери в інтерв’ю “Радіо Свобода” розповів і командувач ВМС Олексій Неїжпапа.

“Ідеальний для наших дій на Азовському морі, розраховуємо, що скоро Mark VI посяде гідне місце в нашому прибережному флоті. До речі, жодній країні ці катери США ще не передавали. Україна може стати першою після Сполучених Штатів, яка буде мати на озброєнні Mark VI”, – сказав він.

За словами командувача ВМС, катери є одними з найбільш сучасних у своєму класі. Серед їхніх переваг – багатовекторність і легкість для переміщення по суші. Також на ньому встановлюються тактичні ракети, протимінний комплекс, а на борту можуть розміщуватися підрозділи спецназу.

“Назвати терміни поки не зможу. Втім, сподіваюся, що це буде швидше, ніж тривав процес з Island. Важливо, що це будуть абсолютно нові катери, які раніше не використовувалися”, – зазначив військовий моряк.

Як повідомлялося, 12 червня 2020 року НАТО надало Україні статус члена Програми розширених можливостей.

Нагадаємо, Державний департамент США схвалив продаж до 16 патрульних катерів Mark VI та необхідного для них обладнання. Загальна сума – 600 мільйонів доларів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *