Політвернісаж

Чим відзначився Олександр Ткаченко у кріслі міністра?

Партія сказала «треба» – Ткаченко відповів, що він краще знає. Тільки так можна пояснити те, що всупереч обіцянкам партії «Слуга народу» не тягнути за собою до влади своїх кумів і сватів, міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко зловживає своїми повноваженнями та призначає на посади друзів і партнерів.

Всі добре пам’ятають передвиборчу кампанію Зе-партії? «Ні обіцянок, ні пробачень!». Можливо, прийшов час відповідати за свої слова? Народ України більше не готовий пробачати людині, яка ганьбить провладну партію та зраджує інтересам країни. Людині, яка нехтує законами та правилами. Настав час відповісти за свої дії на посаді міністра!

Пропонуємо розглянути лише декілька прикладів, яких уже достатньо для звинувачень у кумівстві та непотизмі. Хоча насправді їх значно і значно більше.

З 20 червня 2020 року заступником міністра культури та інформаційної політики України призначено Ларису Володимирівну Петасюк. На цю посаду проводився конкурс. І чи не дивно, що його виграла саме Лариса Володимирівна, яка у 2017-2018 роках була членом наглядової ради ПАТ «Одеська кіностудія», співвласником якої на той час був уже відомий нам Олександр Ткаченко. А ще Лариса Володимірівна була заступником керівника секретаріату комітету ВР з гуманітарної та інформаційної політики, який знов-таки очолював Олександр Ткаченко. Цікавим фактом є те, що саме тоді, коли Олександр Ткаченко став співвласником Одеської кіностудії, Лариса Володимирівна була у наглядовій раді цього підприємства, вона одночасно працювала і в Міністерстві культури України, очолюючи управління правового забезпечення. Без її погодження жоден об’єкт не пройшов би на приватизацію. Тому саме за її допомогою, внаслідок її незаконних дій та перевищення службових повноважень, Ткаченко отримав кіностудію. Тому не дивно, що тепер пан Ткаченко «відпрацьовує» кіностудію, призначаючи Петасюк на високі посади.

Продовжимо. 12 серпня 2020 року склад заступників міністра культури та інформаційної політики України поповнено Тарасом Шевченком. Тим самим, який разом із Ткаченком працював над створенням Закону про ЗМІ, що викликав велику кількість обурення з боку спеціалістів. Тоді шерег журналістів, медійників і медіа-експертів навіть підписали звернення до органів влади щодо відхилення законопроекту, бо ж він порушує право на свободу слова, що гарантоване Конституцією України. Проте для пана Ткаченка та його друга Тараса Шевченка Конституція – це якась книжка, яку вони навіть не відкривали, не кажучи про те, щоб вивчити. Головне – пропихнути закони, які їм потрібні і важливі, все інше не має значення.

І це не всі новоспечені співробітники Мінкульту, яких призначив міністр Ткаченко. Тож, ще не встигли вщухнути новини про звільнення скандального держсекретаря Міністерства культури Ростислава Карандєєва, як Олександр Ткаченко знайшов для нього нову посаду – першим заступником Міністра культури та інформаційної політики України. Нагадаємо, що Карандєєв – це саме той держсекретар, який у грудні минулого року за один місяць роботи в міністерстві отримав зарплату у розмірі – 497 тисяч 709 гривень. Крім того, Ростислав Карандєєв відомий своїми незаконними “іграми” з призначенням керівників Національної музичної академії. До речі, може саме на цьому здружилися Ткаченко й Карандєєв?

Ідемо далі. Не менш ласий шматок – посада директора Київського державного хореографічного училища. І хто б ви думали отримав її? Подруга пана Ткаченка, зірка телеканалу «1+1» – Катерина Кухар. За якими критеріями була обрана ця пані – невідомо. Бо ж посада директора – це не виступ на сцені, пара годин у прямому етері телеканалу чи фотосесія «ню» для журналу у ванні із золотом. Це кропітка праця, що вимагає щоденного занурення у процес, ухвалення рішень, від яких залежить доля людей, це управління закладом, історія якого почалась у далекому 1934 році. Це училище є важливою частиною української культури, втім, дружні стосунки набагато важливіші. Справді, Олександре Ткаченко? Тому 7 липня Катерина Кухар призначена в.о. директора Київського державного хореографічного училища.

Не забув Ткаченко і про свою улюблену «Укркінохроніку», на яку спільно із забудовником Вавришем вони поклали око і вже спланували, як використати землі, що належать підприємству. А для цього необхідно що? Правильно – своя людина на посаді керівника. Саме тому 1 липня пан міністр Ткаченко, звільняє Аліну Хорошилову, яка публічно заявила про бажання та спроби Олександра Ткаченка визнати підприємство «Укркінохроніка» банкрутом, аби загарбати такі бажані землі, та призначає керівником свого давнього знайомого Володимира Авраменка. Володимир Андрійович добре відомий у столичних кругах тенісними кортами, що були розташовані у центрі міста, та які були знищені саме Володимиром Авраменком. То ж знищувати надбання українського народу йому не вперше.

І ягідка на торті – призначення міністром культури Ткаченком персонального складу Експертної ради при Міністерстві культури та інформаційної політики України з відбору кінопроектів для надання державної фінансової підтримки на виробництво (створення) та розповсюдження фільмів патріотичного спрямування.

Зупинимось на декількох із “експертів”, яких обирали за вже відомим принципом кум-сват-брат.

Наказом Міністерства культури та інформаційної політики України від 21 серпня 2020 року № 2057 було затверджено такий персональний склад Експертної ради:

Наталія Вашко – спеціаліст з big data та соціальної аналитики, та давнішня подруга Сашка (саме так Наталія називає пана міністра Олександра Ткаченка у своїх інтерв’ю), яка в свій час була співробітником телеканалу «1+1».

Любов Крохмальна – помічник-консультант члена Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, та співробітник ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО “МЕДІА РЕСУРСИ МЕНЕДЖМЕНТ», яке своєю чергою контролюється ТОВ «Фільм Ю ЕЙ» та двома компаніями, що зареєстровані на Кіпрі. Улюбленому місці пана Ткаченка для приховування своїх доходів на офшорних рахунках.

Ще одна подружка Ткаченка – Ольга Пантелеймонова. Генеральний директор Групи компаній Star Media і Директор ТОВ «Стар Медіа».

Крім того, до Ради запросили двох продюсерів, що мають 3 фільми на двох. Напевно, пан Ткаченко ще не дізнався прізвища тих українських продюсерів і режисерів, що мають більш вагомі досягнення в українському кінематографі, ніж його знайомі. Тому серед членів Експертної ради ви знайдете лише Романа Мартиненка та Олександра Недбаєва.

І наостанок залишилися два експерти, чиє відношення до кіно під великим питання не тільки у пересічних громадян.
Руслан Шевчук – начальник Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області та Світлана Павловська – помічник Міністра оборони України.

Слід нагадати всім, і Олександру Ткаченку в першу чергу, що Експертна рада Мінкульту має складатися з представників індустрії з різних сфер кіно- і телевиробництва: творців, кіновиробників, телевізійників, прокатників, виробників серіалів, мультиплікаторів, адже об’єднання різних напрямів дає найбільш ефективний результат.

А нинішній міністр Ткаченко явно обирав Експертну раду таким чином, аби державну фінансову підтримку на виробництво та розповсюдження фільмів отримали не ті, хто дійсно вартий, а ті, хто має близькі стосунки із Ткаченком.

Ось такий невеликий екскурс у кадрові призначення Ткаченка за недовгі три місяці, що він перебуває у кріслі міністра.

Хто із друзів наступний дістане «смачненьку» посаду, Сашку?

Фото: УНІАН

Підписуйтеся на наш Телеграм

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *