Анонси

Одеське незалежне кіно 1990-х: відлуння Одеського МКФ в Києві

Під час 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю, який відбудеться з 25 вересня до 3 жовтня, вже вп’яте пройде національна ретроспектива від Довженко-Центру “Одеські незалежні: вільне кіно 1990-х”.

Покази програми відбудуться офлайн на “Сцені 6” у Довженко-Центрі у Києві з 26 вересня до 7 жовтня.

Ретроспектива об’єднує низку здебільшого дебютних фільмів одеських незалежних режисерів, які в роки соціальної турбулентності та екзистенційної непевності початку 1990-х створювали постперебудовне авторське кіно, перейняте ідеєю пошуку нових естетичних форм, етичних та світоглядних орієнтирів.

Тісно співпрацюючи один з одним та з представниками одеського неформального мистецтва 1990-х – Михайлом Ревою, Борисом Херсонським, Юрієм Кузнецовим, – наснажені прикладом Кіри Муратової, режисери Михайло Кац, Сергій Рахманін, Ігор Мінаєв, Юрій Садомський, Юрій Белянський, так і залишились в її тіні, хоч і вдавались до сміливих кіноекспериментів на межі абсурдизму, утопії, відеоарту та нової релігійності.
Через крах централізованої системи кінопрокату, фільми одеських незалежних так і не потрапили на широкі екрани, а їхні автори за рідкісним виключенням залишились режисерами одного фільму. Таким чином для низки фільмів програми покази в рамках ретроспективи стануть кінотеатральними прем’єрами.

Попри різність підходів та художніх рішень її представників школа одеських незалежних в унікальний спосіб віддзеркалила контроверсії перехідного часу від перебудови до незалежності, що характеризувався активним процесом пошуку нової ідентичності – індивідуальної, художньої та культурної.

Поставши осторонь магістральних ліній розвитку тодішнього російського та українського кіно, одеська альтернатива в химерний спосіб поєднала екзистенційний ескапізм з безмежною творчою свободою. Ретроспектива “Одеські незалежні: вільне кіно 1990-х” – перша спроба концептуалізації одеського авторського кіно початку 1990-х.

Розклад показів з гостьовими представленням:

  • 26 вересня, субота, 19:00 — «Кульгаві ввійдуть першими» (1993, реж. Михайло Кац), фільм і програму представить куратор Іван Козленко
  • 1 жовтня, четвер, 19:00 — «Людина К» (1992, реж. Сергій Рахманін), фільм представлять режисер Сергій Рахманін та продюсерка Надії Безсокирної
  • 2 жовтня, п’ятниця, 19:00 — «Пустеля» (1991, реж. Михайло Кац), за участі Сергія Рахманіна і Надії Безсокирної
  • 6 жовтня, вівторок, 19:00 — «Лавка “Рубінчік”…» (1992, реж. Юрій Садомський)
  • 7 жовтня, середа, 19:00 — «Дорога в парадиз» (1991, реж. Юрій Белянський)

Усі покази відбуватимуться на Сцені 6 Довженко-Центру (м. Голосіївська, вул. Васильківська, 1).

Підготувала Анна Лобановська

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *