Арена

Роз’яснили схему, за якою лікарі зможуть отримувати надбавки до зарплатні

Восени кількість госпіталізованих пацієнтів з COVID-19 або з підозрою на нього зросла на 34% порівняно з серпнем. Відповідно збільшилось і навантаження на медичні команди в лікарнях, які надають допомогу таким пацієнтам.

Про це повідомляють в Національній службі здоров’я України.

Рекомендоване навантаження на команду складає 20 пацієнтів.

І саме з такого показника в НСЗУ розраховували тарифи на оплату послуг медичних закладів, що надають допомогу пацієнтам з COVID-19. Уряд ухвалив рішення про запровадження з жовтня підвищувального коефіцієнту за завантаженість медичних команд.

Якщо кількість пацієнтів перевищує 20 на одну команду, заклад отримає більше коштів.

Насамперед, більше коштів для забезпечення ліками пацієнтів з COVID-19. Окрім того, медики, які працюють безпосередньо з такими пацієнтами, матимуть можливість отримувати більші зарплати.

Зокрема:

  • якщо на одну команду в медзакладі припадає від 21 до 40 пацієнтів, коефіцієнт складатиме 1,26
  • якщо від 41 до 60 пацієнтів – 1,74
  • коефіцієнт за надання медичної допомоги понад 61 пацієнту на команду в місяць складатиме 2,16. Тобто виплати такому закладу за надання допомоги пацієнтам з COVID-19 збільшені в понад два рази.

Водночас встановлені раніше 300% надбавки до зарплат лікарям, що надають допомогу пацієнтам з COVID-19, не скасовують. Окрім того, медзаклади зможуть створювати додаткові медичні команди, які здійснюють лікування пацієнтів з коронавірусом.

Якщо в закладі створено щонайменше чотири команди, в складі яких є лікар-анестезіолог, то заклад може створити додаткові команди без анестезіолога у складі.

Замість анестезіолога до таких команд може входити лікар-інфекціоніст або лікар-терапевт, або лікар-пульмонолог.

Але таких команд не має бути більше, ніж анестезіологічних. Створювати додаткові команди дозволяється у тому випадку, якщо навантаження на кожну існуючу команду за попередній місяць становить 20 і більше пацієнтів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *