Ситуація з коронавірусом близька до катастрофи – міністр

Кожен з нас несе особисту відповідальність за розповсюдження коронавірусної хвороби.

Про це у Верховній Раді 3 листопада заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

“Ми дійшли точки неповернення і близькі до катастрофи. Ситуація критична не тільки в Україні, а й в усьому світі. Англія, Франція, Австрія, Німеччина, Іспанія знову вводять жорсткі карантинні обмеження не просто так”, – розповів Степанов.

За його словами, навантаження від COVID-19 не витримують навіть найпотужніші медичні системи європейських країн.

“Попереду важкі часи. Наступні слова багатьому не сподобаються, але це факт. Немає когось окремого відповідального за боротьбу з ковідом.

Настав час особистої відповідальності кожного. Коронавірус розповісюджується виключно від однієї людини до іншої. Тому кожен з нас несе особисту відповідальність за розповсюдження коронавірусної хвороби.

Ми не можемо за вас виконати правила. Тільки ви самі можете вберегти себе”, – сказав міністр.

Степанов нагадав, що потрібно дотримуватися дистанції і носити маску, а у разі виникнення перших симптомів поводитися відповідально – звернутися до лікаря, ізолюватися, не наражати на небезпеку оточуючих.

“Ситуація швидко перетворюється зі складної на катастрофічну. нам необхідно приготуватися до неминучого. Легко пройти другу хвилю – неможливо”, – додав міністр.

Нардеп від Голосу Ольга Стефанишина заявила міністру, що йому пора у відстваку.

“Ви тут за звичкою перекладали свою відповідальність на попередників. Як завжди говорили, що всі навкруги винні крім вас. Але всім вже очевидно дуже давно, що саме ви, пане Стапенов, є тією людиною, яка винна у цій страшній статистиці. Саме ви завалили широкомасштабне тестування, підготовку лікарень, комунікацію з населенням. Думаю, у багатьох із нас уже до вас питань немає. До вас одне питання: чи ви вже знаєте, чим займетеся найближчим часом, коли Верховна Рада підтримає вашу відставку”.

Степанов зауважив, що у нардепа відсутня маска.

“Пані народний депутат, по-перше ви дарма сидите без маски”.

Стефанишина одягнула маску.

“О, бачите, вже щось корисне для вас зробив, – продовжив міністр. – По-друге я вже відповідав: не всі мрії збуваються. Дякую. У мене все”.

 

Залишити відповідь

Увiйти через соцмережi:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *