Український борщ визнано однією з 20 найкращих страв у світі

Суп – одна з найстаріших і найбільш універсальних страв у світі. Так стверджує Дженет Кларксон, автор книги “Суп: глобальна історія”, пише CNN.

Починаючи з Бронзової ери, стародавні люди варили в металевих казанках усе: від панцирів черепах до бамбуку. Варена їжа дала можливість жити завдяки стабільним врожаям. Трави й инші інґредієнти додавали з міркувань поживности чи медицини.

“Люди в давнину не розділяли їжу й ліки. Гадаю, в кожній країні світу історично так склалося, що деякі супи розглядалися як такі, що зміцнюють здоров’я”, – каже кулінар.

Видання CNN склало свій список з 20 найкращих супів у світі. І український борщ у ньому згадується одним із перших – одразу після ніґерійського банґа і в’єтнамського фо.

“Шматочки ніжного буряка плавають у яскраво-червоному бульйоні супу, який обожнюють в Україні й по всій Східній Європі. Часто приправлений щедрою ложкою сметани, борщ – це не просто буряковий суп. Він має пікантну нотку від квасу – ферментованого бурякового соку, який теж став реґіональною особливістю. Хоч цей суп инколи пов’язують із російською кухнею, це твердження надзвичайно спірне”, – йдеться в статті.

CNN нагадує, що зараз українські шеф-кухарі ведуть кампанію, націлену визнати український борщ частиною світової культурної спадщини ЮНЕСКО.

Слідом за борщем видання радить скуштувати французьку рибну юшку з часником і прянощами – буйабес. Ця страва стала кулінарною іконою, яку напряму пов’язують з містом Марсель. У список також потрапив портуґальський суп кальду-верде, а також чобра-ярік, який готують в Алжирі, Лівії й Тунісі, перуанський креветковий суп, іспанський гаспачо, арахісовий суп із Західної Африки, американський гамбо, марокканський суп харіра, грузинський харчо і багато инших.

Залишити відповідь

Увiйти через соцмережi:Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.