У центрі України група осіб створювала псевдодержавні утворення

Служба безпеки України звітувала про блокування діяльности групи осіб, які намагалися створити фейкові об’єднані територіальні громади та здійснювали спроби реєструвати на себе підприємства.

Про це йдеться на сайті СБУ.

Створені ними органи дублювали назви наявних ОТГ, для них розробили фіктивні реєстраційні документи, статути, печатки та посвідчення.

В одній із соціальних мереж організатори створили сторінку, через яку закликали місцевих мешканців приєднуватися до псевдодержавних утворень. Зокрема, співробітники спецслужби задокументували, що від імени таких “псевдоОТГ” надсилалися листи до підприємств та установ із вимогою передати майно на баланс.

СБУ вважає, що створення фейкових громад мало призвести до дестабілізації суспільно-політичної ситуації в реґіоні.

У межах відкритого кримінального провадження за ст.353 (самовільне присвоєння владних повноважень або звання службової особи) Кримінального кодексу України тривають слідчі дії. Вже відбулися обшуки, під час яких було вилучено мобільні телефони та комп’ютери, документи, друковану продукцію, яка підтверджує протиправну діяльність.

Нагадаємо, що в 2020 році в Україні було проведено централізоване об’єднання населених пунктів у громади. Рішенням Кабінету міністрів було затверджено адміністративні центри і території 1470 територіальних громад у 24 областях.

Залишити відповідь

Увiйти через соцмережi:Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *