Арена

В Україні посилили відповідальність за образу жінок у рекламі

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт № 3427 щодо протидії гендерному приниженню в рекламі. Він запроваджує поняття «дискримінаційна реклама» та «дискримінаційна реклама за ознакою статі», а також посилює відповідальність за порушення законодавства в цій сфері.

Про це повідомив один із авторів законопроєкту, народний депутат з групи «Партія «ЗА МАЙБУТНЄ» Дмитро Лубінець.

«Сьогодні в Україні реклама далека від цивілізованих стандартів.
Заради уваги глядачів рекламісти використовують явне та приховане насильство. Найпоширенішим його видом є дискримінація за ознакою статі.

За останні 2 роки Держспоживслужбою виявлено близько 400 зразків такої реклами, але скарг від громадян надходить набагато більше. З них зупинено лише 84 прецеденти.

На це дивляться не тільки дорослі, а й діти та підлітки. Вони починають вважати такі ганебні явища нормою в українському суспільстві.

Це треба негайно припинити! Ми маємо адекватно реагувати, коли на всю країну принижують гідність жінок!» – заявив народний депутат.

За словами Дмитра Лубінця, законопроєкт розроблено за участи суддівського корпусу, представників Міністерства соціальної політики України, Держспоживслужби і громадських організацій, зокрема, лідерки «Жіночого руху «ЗА МАЙБУТНЄ» Ірини Суслової.

Фото з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *