Арена

Підлеглі Зеленського сподіваються на инший результат, роблячи вчергове одне й те саме

Україна разом з Німеччиною та Францією очікують реакції Росії на чергову пропозицію миру в рамках “нормандського формату”.

Таке сказав очільник ОПУ Андрій Єрмак під час онлайн-дискусії “Конфлікт на Сході України: перспективи на 2021 рік”.

“На столі лежить конкретний план – план мирного врегулювання, запропонований Німеччиною і Францією, доопрацьований Україною… У випадку, якщо Росія сьогодні задекларує свою готовність щодо припинення війни, реінтеграції окупованих територій в Україні, повернення наших громадян, то це відповідатиме всім критеріям. (…) Чекаємо позицію з боку Росії”, – передає його слова DW.

За словами Єрмака, мирний план наразі складається з так званих “кластерів”, які, в разі узгодження, можуть стати основою для дорожньої карти щодо встановленням миру на Донбасі, повернення і реінтеграції окупованих територій і проведенням там місцевих виборів.

Він сподівається, що за тиждень-два цей план буде предметом обговорення під час відеоконференції в “нормандському форматі”.

Водночас, заступник міністра закордонних справ РФ Андрій Руденко заявив, що вперше чує про існування плану, який розробила Франція, Німеччина та Україна.

Також, на думку Єрмака, місія ОБСЄ має розширити свій мандат і посилити контроль за режимом припинення вогню на Донбасі.

За словами глави ОП, Україна втратила за останні місяці 11 військових, ще кілька десятків отримали поранення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *