Арена

Сьогодні громадяни віддають шану тим, хто першим став на захист цілісності країни

14 березня в Україні відзначають День українського добровольця. Саме в цей день 2014 року бійці Самооборони Майдану почали формувати перші добровольчі батальйони для боротьби за територіальну цілісність України.

Перший добровольчий батальйон готувався у Нових Петрівцях. На початку російсько-української війни добровольчий рух  відіграв особливо важливу роль, враховуючи те, що армія була деморалізована протягом багатьох років та повністю розграбована.

13 квітня 2014 року було прийнято рішення про початок антитерористичної операції на сході України. Бійці добровольчих батальйонів взяли активну участь у першому етапі її проведення і завадили просуванню противника вглиб материкової України.

У 2017 році Верховна Рада України встановила 14 березня Днем добровольця, який відзначається з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посилення суспільної уваги і турботи до учасників добровольчих формувань і на підтримку ініціативи громадськості.

У грудні 2019 року президент Володимир Зеленський підписав ключовий Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання статусу та соціальних гарантій окремим особам із числа учасників антитерористичної операції”, що нарешті відновив справедливість серед військових – добровольці змогли отримати статус учасника бойових дій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *