Арена

Окупація Криму – це відплата Україні за здобуту незалежність

Для багатьох людей у Росії історія про анексію й окупацію Криму стала матчем-реваншем, спробою переграти 1991 рік, компенсацією за приниження, яке було завдано Радянському Союзу і Росії. Про це розповів журналіст і публіцист Павло Казарін у програмі інтерв’ю БОЧКА. Розмова по-українські.

“Лютий 2014 року не був лише історією про втечу Віктора Януковича з країни і історією про локальну військову операцію РФ в українському Криму. Це історія про те, як Росія пішла на війну, яку вона вважає новою холодною. Це оголошення війни всьому світу. Бо для російського керівництва Майдан був спецоперацією Заходу проти Кремля і проти її зони впливу. В їхньому уявленні вони не переходили червоної лінії, вони всього лише давали здачі, ― розповідає Казарін.

Анексія Криму ― те без чого не були б можливі втручання в американські вибори, застосування хімічної зброї в європейських столицях, катастрофи Малайзійський боїнгу, бомбардування сирійських госпіталів тощо.”

На думку Павла Казарін російська політика не залежить від персоналій.

“Володимир Путін не нав’язав Росії свій порядок, він у нього втрапив. Імперія і свідомість імперських громадян завжди дуже сильно прив’язана до цінності квадратних кілометрів. У імперії немає кордонів, є тільки горизонти. Якщо вона не розширюється, вона звужується і вмирає. Олексій Навальний цілком може стати новим Володимиром Путіним, який буде відрізнятися лише стилістично,” ― додає журналіст.

Павло Казарін працював журналістом у Москві протягом 2012-2014 років. Після анексії Росією Криму повернувся до рідного Сімферополя, де отримав російський паспорт.

“Я був людиною з регіональною ідентичністю. Зрозумів, що з Криму треба їхати після Іловайська.”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *