Арена

Українські парламентарі визнали війну на Донбасі війною

308 парламентарів ухвалили заяву щодо ескалації російсько-українського збройного конфлікту, окрім проросійськи налаштованих колег з ОПЗЖ, які покинули зал ще до голосування, висловились .

Народний депутат Олександр Мережко (СН) на своїй сторінці в Facebook пояснив, що в цій заяві “нарешті речі називаються своїми іменами: тобто війна називається війною”.

“Іншими словами, дається чітка і недвозначна юридична кваліфікація “конфлікту на Сході України”. Цей конфлікт в термінах міжнародного права є міжнародним збройним конфліктом, точніше, як це вказано у назві заяви, – це “російсько-український збройний конфлікт”. Це – міжнародний збройний конфлікт, який виник в результаті збройної агресії Росії проти України”, – пояснив він.

За словами Мережка, така кваліфікація означає відкрите визнання того, що Україна перебуває в стані війни з Росією.

У тексті заяви йдеться про те, що війна Росії проти України триває з 20 лютого 2014. Унаслідок цього було окуповано Крим і Севастополь, а також частини Донецької і Луганської областей, загинуло понад 13 000 українців, понад 30 000 поранено.

Підкреслюється також, що у вересні 2021 в Білорусі плануються спільні білорусько-російські навчання, які становлять небезпеку для України та сприймаються як загроза ескалації міжнародного збройного конфлікту між Україною і РФ.

Згадано також про масовані обстріли 26 березня, в ході яких було убито чотирьох українських захиснків, ще двоє були поранені.

“Кремль має припинити вводити в оману весь цивілізований світ безпідставними заявами про те, що Росія нібито не є стороною конфлікту. Безпосередня роль і участь Російської Федерації у триваючому на сході України збройному конфлікті задокументована та відома міжнародному співтовариству. Росія як сторона міжнародного збройного конфлікту має визнати свою відповідальність за розв’язування збройної агресії проти України й докласти усіх зусиль для врегулювання конфлікту”, – йдеться у заяві.

Верховна Рада цією заявою:

  1. вимагає від Росії негайно припинити бойові дії та неухильно дотримуватися режиму припинення вогню, повністю виконати свої міжнародні зобов’язання та вивести з України свою армію, найманців, збройні формування, які вона очолює, забезпечує та фінансує, їхню зброю і техніку та повернути Україні повний контроль над її міжнародно визнаними кордонами
  2. вітає зусилля Президента України Володимира Зеленського з невідкладної активізації контактів у “Нормандському форматі” з метою спонукання Росії до виконання нею своїх зобов’язань як сторони конфлікту
  3. закликає парламенти іноземних держав і міжнародні парламентські організації засудити агресивну політику Російської Федерації щодо України, у т.ч. останню хвилю ескалації у зоні конфлікту
  4. закликає світове співтовариство до продовження та посилення міжнародного політичного й економічного тиску на Російську Федерацію з метою припинення агресії, виведення іноземних військ і озброєння з території України, повного відновлення суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів
  5. звертається до міжнародних організацій і міжнародних юрисдикційних інституцій із закликом вжити всіх можливих заходів задля розслідування випадків серйозних порушень міжнародного права в ході збройної агресії Російської Федерації проти України, в тому числі скоєння збройними формуваннями РФ злочинів агресії, воєнних злочинів і злочинів проти людяності.

Відомо, що 26 березня біля Шумів загинули четверо бійців ЗСУ внаслідок обстрілу з мінометів.

Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак під час доповіді в парламенті розповів, що снайперський вогонь вівся в спини українців з водонасосної станції. Противник намагався провокувати відкриття вогню у відповідь по станції, яка є об’єктом критичної інфраструктури.

Під час виконання завдання внаслідок снайперського вогню отримав смертельне кульове поранення старший солдат Барнич, командир групи підполковник Коваль, надаючи йому допомогу, отримав несумісне з життям вогнепальне поранення. Старшина солдат Бруска отримав важкі кульові поранення, старший солдат Гищук – поранення середньої тяжкості. Старший солдат Абрамович і старший солдат Гайченко, які прибули для підтримки, потрапили під снайперській вогонь і були вбиті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *