Священник ПЦУ потрапив у сексистський скандал і підставив свою партію

Священник ПЦУ, він же депутат Полтавськох міської ради Олександр Дедюхін від “Європейської солідарності” потрапив у скандал через висловлення свого справжнього ставлення до жінок.

У своєму дописі 47-річний піп досить оригінально розкритикував аборти і жінок які їх роблять.

“Мені тут палко пишуть, мовляв, не можна вважати жінку лише інкубатором, матка – це її тіло, а всі противники абортів нехай забирають ембріони і ростять їх самі”, – почав священник.

“Просто якщо хоча б на мить приспустити перетинки між звивинами, то можна дізнатися, що ембріон в матку потрапляє внаслідок певних дій, вчинених самою жінкою. Як там старі люди кажуть: “Сучка не схоче – кобель не скоче”. І якщо ти вже дала згоду на одне, то, будь ласка, неси відповідальність”, – відзначив він.

І додав: “При цьому зауважу, що відповідальність чоловіка набагато більша, в нас же ж патріархат, а не щось”.

Пізніше Дедюхін, який колись супроводжував Порошенка у поїздці під час отримання томосу, сам є батьком чотирьох доньок, повідомив, що образити він нікого не хотів – це читачі “побачили власні комплекси… та образилися”. Варто додати, що у партії “ЄС” різко засудили такі сексистські вислови однопартійця.

Співголова фракції “Європейської солідарності” у Верховній Раді Ірина Геращенко поскаржилася, що сексистське переконання “жінка завжди винна” зустрічається і в її партії.

Архієпископ Євстратій у розмові з ВВС News Україна повідомив, що церква хоче врегулювати поведінку священників у соцмережах. І синод ПЦУ вже доручив Інституту Церкви і суспільства запропонувати проєкт документу щодо поведінки священнослужителів у соціумі, зокрема у соціальних мережах.

“На мою особисту думку стилістика низки дописів отця Олександра Дедюхіна виходить далеко за межі прийнятного в спілкуванні з боку священника. На жаль, на численні зауваження з боку ієрархів, зокрема і мої, отець Олександр реагує критично, сприймаючи їх як обмеження свого комунікаційного таланту”, – додав пан Зоря.

Волонтерка Дана Ярова різко розкритикувала міркування попа, та нагадал, що жінки часто потерпають від насильства і не йдуть до правоохоронців, бо там так само міркують, бо ж “сучка не захоче…”.

Письменниця Тамара Горіха-Зерня зазначає, що заборону абортів можна вважати важелем впливу чоловіків, “щоб змусити народити жінку, яка цього не хоче”.

Журналістка з релігійної тематики Тетяна Александрова резюмує: “В історії з очманілим Дедюхіним страшний не так очманілий Дедюхін, як його очманіла віртуальна паства…”

А Євген Манженко наполягає, що Дедюхін має піти з міськради та партії: “Тут, здавалося б, або кесарево кесарю, або боже Богу, тобто або хрестик зніми, або мандат поклади. Але щось мені підказує, що ні з партії його за ці заяви не витурять, ні з попів за політичну діяльність не попруть”.

Дедюхіну написали майже 2 тис. коментарів, після чого автор залишив можливість коментувати лише друзям у Facebook.

У коментарях аудиторія розділилася – хтось підтримав Дедюхіна, хтось жорстко розкритикував, а хтось вважає, що сутність його допису неправильно зрозуміли.

Проте сам Олександр Дедюхін у коментарях наполягає: “Я жодним словом не обмовився про заборону абортів – її мені приписали. Я сказав, що відповідальність чоловіка більша – деякі чомусь побачили, що я в усьому звинуватив жінок. Я навіть нікого не намагався образити, а вони побачили власні комплекси, приправлені пихою, та образились”.

“Але так, все, що поганого пишуть про мене, я визнаю, приймаю і дякую за хейтерів Богу”, – підсумовує священник.

Залишити відповідь

Увiйти через соцмережi:Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *