Арена

Одразу 4 країни висунули свої вимоги Ірану через терористичний акт з літаком МАУ

Канада, Україна, Швеція та Великобританія направили Ірану спільне повідомлення про претензії в зв’язку зі збитим під Тегераном літаком МАУ.

Спільна заява Міжнародної групи з координації допомоги жертвам рейсу PS752 щодо повідомлення про претензії оприлюднена на сайті українського МЗС.

“Дії та бездіяльність Ісламської Республіки Іран є порушенням міжнародного права. У нашій заяві зазначається, що нашим державам, їхнім громадянам та резидентам на борту рейсу PS752 було завдано істотної та непоправної шкоди внаслідок трагедії, і Іран має виконати свої зобов’язання щодо забезпечення репарації групі держав у повному обсязі”, – йдеться в документі.

Там також зазначається, що країни висунули низку вимог, які не є вичерпними.

Серед вимог – визнання вчинення неправомірних дій і повний звіт про обставини, які призвели до збивання літака, публічне вибачення, повернення зниклих і вкрадених особистих речей жертв, запевнення в недопущенні подібних дій в майбутньому чітко висловленим способом, забезпечення прозорості кримінального розслідування заснованого на принципах верховенства права, а також справедлива компенсація матеріального і морального збитку, заподіяного жертвам і їхнім сім’ям незалежно від національності і в сумі, що відповідає зобов’язанням Ірану за міжнародним законодавством.

“Закликаємо Іран до співпраці з метою визначення дати офіційного початку переговорів з репарацій, які ми будемо проводити сумлінно”, – йдеться в заяві.

Автори заяви також висловили солідарність із рідними і близькими жертв катастрофи, які й досі переживають глибоку втрату.

У травні Верховний суд канадської провінції Онтаріо визнав збиття літака МАУ в Ірані терористичним актом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *