Кілька мільярдів гривень влада витратить без будь-яких пояснень і звітів – розслідування

3 червня було ухвалено законопроєкт №5309, який дозволить реалізовувати деякі будівельні проєкти за закритою переговорною процедурою, а не на відкритих торгах, як це зазначалось у законі про “Публічні закупівлі”.

Як пишуть “Наші гроші” з посиланням на поправки до законопроєкту нардепка “Слуги народу” Роксолана Підласа подала поправку, яка встановлює, що до 28 червня 2021 року закупівлі товарів, робіт і послуг для заходів 25-ї річниці Конституції України, здійснюються замовниками за переговорною процедурою.

Її колеги по фракції Олександр Трухін та Олександр Корнієнко подали поправки аналогічного сенсу про проведення по переговорній процедурі закупівель товарів, робіт та послуг, необхідних для забезпечення підготовки та проведення заходів з відзначення 30-ї річниці незалежності України. Ці закупівлі можна буде проводити до 24 серпня 2021 року згідно з переліком товарів, робіт і послуг, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

Уряд 31 травня ухвалив розпорядження “Про затвердження плану заходів з підготовки та відзначення 30-ї річниці незалежності України”. Окрім урочистостей, до цього переліку включено великі будівельні проекти, які згідно з ухваленим законом і потраплять під виключення:

  • модернізація шести регіональних аеропортів у Рівне, Вінниці, Дніпрі, Одесі, Херсоні та Закарпатті,
  • розбудова євроколії Київ – Львів – Скнилів,
  • завершення будівництва нового лікувально-діагностичного комплексу в Охматдит тощо.

Цей же законопроєкт, крім іншого, вивів будівництво Великої кільцевої автомобільної дороги навколо Києва з-під дії закону про публічні закупівлі.

У Мінфіні заявили, що безпосередньо на святкування річниці незалежності витратять близько 100 млн, а решта суми з 5,4 млрд гривень витратять на підготовку. Підготовка включає інфраструктурні проєкти.

Залишити відповідь

Увiйти через соцмережi:Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *