Китай створює механізми для витоку технологій з України

23 червня 2021 року у Києві та Чернігові, а також у містах Пекін і Далянь (Китайська Народна Республіка) у форматі відеоконференції відбулося четверте засідання Підкомісії з питань співробітництва в галузі освіти.

Українську делегацію очолив Голова української частини Підкомісії, заступник Міністра освіти і науки України з питань європейської інтеграції Андрій Вітренко, китайську делегацію очолив Голова китайської частини підкомісії, заступник Міністра освіти Китайської Народної Республіки Тянь Сюєцзюнь.

Андрій Вітренко привітав учасників традиційної Міжнародної конференції з питань співпраці та інтеграції промисловості, освіти, досліджень та прикладного застосування 2021 (ICCIIERA 2021), що відбулася у Даляньському технологічному університеті.

За підсумками засідання Підкомісії затверджено План заходів Підкомісії з питань співробітництва в галузі освіти на 2021-2023 роки, що передбачає реалізацію пріоритетних напрямів співпраці для обох сторін, зокрема:

  • здійснення обміну інформацією про реформи й нові підходи в освітніх сферах обох країн;
  • проведення спільних заходів між профільними міністерствами України та Китаю, університетами обох країн для обміну досвідом та передовими практиками у контексті створення та функціонування цифрових освітніх платформ для дистанційного навчання в умовах пандемії;
  • надання всебічної підтримки вивченню мови, літератури та культури обох країн та сприяння діяльності існуючих і заснування нових Інститутів Конфуція в Україні та Центрів вивчення України в Китаї.

У межах засідання Підкомісії та з нагоди відзначення у 2021 році 10-ї річниці встановлення відносин стратегічного партнерства між Україною та Китаєм (20 червня 2011 року), а також на виконання домовленостей, досягнутих у ході четвертого засідання Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом КНР (23 грудня 2020 року), відбулася церемонія відкриття Альянсу українських та китайських університетів, що об’єднує 49 українських та 92 китайських закладів вищої освіти, створений з метою покращення якості освіти та посилення інтернаціоналізації освітнього простору.

На сторінці колишнього президента НаУКМА, ексміністра освіти і науки України Сергія Квіта з’явилося таке застереження щодо співробітництва в царині освіти України та Китая:

Це дуже тривожна інформація: поки Україна бореться з одним агресором, міністерство освіти і науки за спиною українського суспільства семимильними кроками проводить комплекс заходів зближення з іншою авторитарною країною – Китаєм, створюючи механізми для проникнення комуністичної ідеології, витоку технологій з України, створення центрів впливу Китаю в університетах. Вінцем цього бліцкригу Китаю стало “відкриття Альянсу українських та китайських університетів, що об’єднує 49 українських та 92 китайських закладів вищої освіти, створений з метою покращення якості освіти та посилення інтернаціоналізації освітнього простору(це цитата з пре- релізу МОН). як саме Китай допоможе “покращенню якості освіти” та “інтернаціоналізації”, особливо на тлі історії з Мотор Січ та сумнівною роллю уряду Китая в історії з приховуванням даних про походження та поширення COVID 19 – незрозуміло.

Світлина з сайту cw.com.tw

Politarena.org — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі в умовинах пандемії та економічної кризи, нам потрібна ваша підтримка. Про готовість підтримати видання зголошуйтеся на пошту politarena()ukr.net

Підписуйтеся на наш Телеграм

Залишити відповідь

Увiйти через соцмережi:Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.