Арена

Оголошено переможців конкурсу короткометражок “Жага мандрів”

Днями конкурс короткометражних аматорських фільмів про подорожі “Жага мандрів” оголосив імена переможців.

Перше місце посіла тревелблоґерка з Монастирського Тетяна Кузьменко з роботою “Мачу-Пікчу очима українки”, де показала щирі враження про столицю інків. Рік назад Тетяна вирушила в навколосвітню подорож, зараз перебуває в Болгарії, і вже в серпні планує повернутися в Україну.

Друге місце авторитетне журі присудило Сергію Кібукевичу з Рівненської області за фільм Specially for You. Сергій займається громадською діяльністю в Харкові і організовує благодійні студентські сплави на байдарках всією Україною, про що і зняв фільм.

Третє місце журі віддало фотографу та радіолюбителю Нодіру Турсун-Заде за роботу 2017 Pamir Expedition про сходження на Гору Памір. Нодір живе і працює в Душанбе (Таджикистан), відвідав 75 країн і всі континенти.

За попереднім онлайн-голосуванням, яке тривало тиждень, приз глядацьких симпатій отримала робота Ігоря Коровія з Покрова “Cocos акули”. Ігор дайвер, має понад 100 занурювань; мандрівник із двадцятирічним стажем. Створює фільми про чарівність підводного світу та віддалені куточки нашої планети, що і продемонстрував у своєму відео про акул під водою.

Конкурс тривав із 21 червня до 21 липня та зібрав понад 50 відеоробіт про далекі подорожі.

Організатор конкурсу спільнота мандрівників Voyagemakers на чолі із Вадимом Івлєвим, професійним мандрівником, учасником міжнародних науково-дослідницьких експедицій на безлюдні важкодоступні острови, радіолюбителем та автором книги “Мандри киянина Океанією”.

Основна мета конкурсу “Жага мандрів” спільними зусиллями мандрівників встигнути зафільмувати незвідані, безлюдні та важкодоступні куточки планети, які під впливом людини стрімко втрачають свою первісність.

Попри суттєві туристичні обмеження, у яких нам довелося жити в останні майже півтора року, звичайні українці змогли відзняти унікальні кадри у Кенії, Таджикистані, Норвеґії, Гонконзі, Індії, Перу та инших країнах. Учасники мали змогу показати власні історії подорожей та поділитися досвідом один з одним.

“В аматорських фільмах нам подобаються відвертість і справжні емоції. Це мистецтво, творча художня діяльність любителів, розповідає організатор Вадим Івлєв. —  Надзвичайно захопливо було переглядати фільми учасників. Вони — безпосередній доказ того, що українці люблять природу та вміють показати її красу та багатство. Цим конкурсом ми хочемо продемонструвати, що нам не байдуже, який світ залишимо нащадкам”.

До складу журі входили: Почесний голова журі Михайло Іллєнко — український кінорежисер, сценарист, актор, академік Національної академії мистецтв України (2017), заслужений діяч мистецтв України (2003), лавреат Державної премії України імени Олександра Довженка (2007). Вадим Івлев організатор конкурсу, радіоінженер, етнограф-любитель. Побував на 24 безлюдних і важкодоступних островах Океанії та Антарктики. Автор книги «Мандри киянина Океанією» та низки статей. Роман Братчик учасник 1-ї, 2-ї та 8-ї річних експедицій, єдиний полярник в Україні, який провів в Антарктиці понад два роки безперервно. Андрій Мазур журналіст, блоґер.

Підготувала Анна Лобановська

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *