“1+1” продовжує щоденне зросійщення мільйонів українців

Випущений «Кварталом-95» російськомовний малоросійський серіал «Свати» практично одночасно крутять на російському державному телеканалі «Россия-1» і українському «1+1».

Російська агресія допомогла багатьом усвідомити важливість української мови та українського культурного продукту. Завдяки закону про мову українська крок за кроком відновлює позиції, об’єднуючи й зміцнюючи Україну. Але є кричущий виняток – телебачення.

Про це пише у себе на ФБ письменниця Оксана Забужко, копіюючи допис співкоординатора “Простору Свободи” Тараса Шамайди.

Олігархічні телеканали продовжують щоденне зросійщення мільйонів людей. Перш за все – через формально українські фільми та серіали. Які за законом мають демонструватися українською мовою, але масово демонструються російською.

Причому дія у цих серіалах відбувається як правило в якійсь абстрактній російськомовній країні, що дозволяє демонструвати їх на території Росії та її союзників.

З одного боку, ведеться брудний бізнес з державою-агресором. З іншого – через телевізійну картинку українцям щодня нав’язують «адіннарод», привчаючи глядачів до думки, що життя в реальній Україні має виглядати так, як у цих російських за мовою і змістом серіалах. Засилля на ТБ фільмів для Росії обкрадає українських кіномитців, позбавляючи їх можливості створювати й демонструвати українські фільми та серіали.

Це відбувається при прямому потуранні Держкіно, яке видає дозволи на показ фільмів, і Нацради з питань телебачення й радіомовлення, яка має забезпечувати дотримання закону телеканалами.

Дійшло до того, що випущений «Кварталом-95» російськомовний серіал «Свати» практично одночасно крутять на російському державному телеканалі «Россия-1» і українському «1+1».

Так далі тривати не може. Настав час нарешті зробити телебачення українським! 2022 рік має стати роком української мови на телебаченні.

Усі, хто підтримує таку позицію, будь ласка, напишіть про це допис або скопіюйте і поширте від себе цей текст.

І обов’язково додайте хештег #заТБукраїнською!

Стежте за повідомленнями з цим тегом – боротьба за ТБ українською потребуватиме активних дій по всій країні

Зокрема, 1 лютого о першій годині дня кияни зберуться на акцію біля Держкіно (вул. Лаврська, 10).

Лише потужні спільні дії дозволять звільнити телебачення від впливів «русского міра» та малоросійських олігархів (на кшталт Ігоря Коломойського. – Ред.) і змусять усіх виконувати закон.

Нагадаємо, що телеканал «1+1» всі сім нових серіалів нового сезону – 2020 відзняв мовою окупантів.

Відомі українські актори Римма Зюбіна та Соломія Вітвіцька тоді обурилися мовною політикою телеканалу «1+1». Зокрема, 4 лютого 2020 року «1+1» представив новий сезон 2020 року, у якому всі сім свіжих серіалів мали вийти на екрани російською мовою.

У статті Телекритики «Сміх і сльози: плани 1+1 з виробництва контенту на 2020 рік» продюсерка серіалів Олена Єремеєва допустила сегрегаційні заяви щодо українців, заявивши, що для неї непросто «знайти тональність української мови, щоб глядач її сприймав». За її спостереженнями, українська годиться лише для зйомок комедій, та й то тому, що «потрапивши у вир подій, глядачі просто не помічають, якою мовою вони дивляться продукт».

Залишити відповідь

Увiйти через соцмережi:Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.