Арена

Білоруси на Волині можуть дійти до Варшавської траси

Керівник штабу загону спеціального призначення “Любарт” Андрій Дяченко розповів про готовість Волині до збройного нападу з боку Білорусі

Про це він розповів в етері програми “Прайм-Тайм”, передає “Еспресо.Захід“.

За словами військового, напад з півночі на Волинь може призвести до певної кількості жертв та руйнувань. Однак він переконаний, що далі Варшавської траси ворожі війська просунутись не зможуть.

Андрій Дяченко також зазначив, що всі можливі напрямки та сценарії нападу з території Білорусі прораховані, а бійці готові гідно зустрічати ворога.

Крім того, він додав, що боєздатність білоруської армії сумнівна і такий крок призведе лише до краху режиму Лукашенка.

Голова Волинської обласної адміністрації Юрій Погуляйко під час телерадіомаратону у студії ТРК “Аверс” заявив таке: “Ми межуємо з Білоруссю на відрізку кордону протяжністю 214 кілометрів. Є проблемні ділянки. У нас було багато часу, аби підготуватися. Із перших днів воєнного стану ми провели багато роботи. Це і будівництво фортифікаційних споруд, і зведення інших споруд, загороджень. Ми готові до будь-яких дій від військових із Білорусі. Якщо вони будуть, то буде достойна відповідь. Ми продовжуємо працювати кожного дня, удосконалюємося, риємо, копаємо, мінуємо”.

На його думку, нападу з Білорусі не буде, однак загроза така є і розслаблятися не варто. Також метою інформаційних вкидів щодо ймовірного порушення кордону з боку сусідньої держави – психологійний тиск.

Погуляйко також додав, що в населених пунктах, які межують із Білоруссю, не хочуть розселятися внутрішньо переміщені особи, які прибули на Волинь. Також туди не хочуть передислоковуватися релоковані підприємства.

“Наприклад, зараз ми готові надати 90 об’єктів, куди можна перевозити і малі, і великі підприємства, і будівельні, і дорожні організації. Ми щодня моніторимо ситуацію. Але підприємці з Донецької, Луганської, Запорізької областей не хочуть до нас їхати. Всього було переміщено тільки 16 невеликих підприємств за цей час. Чомусь інформація гуляє така, що в нас небезпечно… Це неправда”, – акцентував голова ОВА.

Politarena.org — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі в умовинах війни та економічної кризи, нам потрібна ваша підтримка. Щоб продовжувати реалізовувати проєкт щодо документування англійською мовою рашистських злочинів проти мирних громадян України, зокрема дітей, нам потрібна ваша допомога. Про готовість підтримати видання зголошуйтеся на пошту politarena()ukr.net. Або ж переказуйте кошти на карту 4731 2196 4385 1292 (ПриватБанк)

Підписуйтеся на наш Телеграм

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *